Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudnék egyetemistaként...

Hogyan tudnék egyetemistaként adóképes vállalkozásba kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sok az időm, kevés a pénzem.


Hobbi szinten digitális rajzokkal és játék moddolásokkal foglalkozom. Ahogy fejlődök benne egyre gyakrabban kapok felkéréseket, megrendeléseket, de sorra utasítom őket vissza, mert nem tudnám leadózni őket.


Amennyire én tudom, a katás egyéni vállalkozás lenne a legjobb formája egy ilyen vállalkozásnak, de egyáltalán nem valószínű hogy pozitív lenne mellette a keresetem.


Nem is igazán tudom megbecsülni hogy mennyi bevételem lenne. Most passzívan is kapok felkéréseket, csak találgatni tudok hogy mennyivel többet kapnék, ha tényleg aktívan hirdetném magam.


Nem akarnék csak azért pénzt, időt és energiát ölni egy vállalkozás indításába, hogy aztán egy borzasztó mély adóssággal kelljen szenvednem éveken át. Az érem másik oldala, hogy úgy érzem veszni hagyok egy mini-karriert, nem használom ki a lehetőségeket az életben.


Kíváncsi vagyok a véleményeitekre, tapasztalataitokra.



2021. dec. 21. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minek ehhez vallkozas? Siman letudod magan szemelykent szja-ba adozni....


Keress meg egy konyvelot, 5-10000 forintért elmond mindent amit tudnod kell es nem szalasztasz el ezutan uzletet...

2021. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemély esetleg a megoldás. Ha van munka és van bevétel dolgozik és adózik, ha nincs, akkor abban az időszakban nem dolgozik és nem adózik.
2021. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!