Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen formában lehet úgy...

Milyen formában lehet úgy kézműves boltot nyitni, hogy mások termékeit segítek ott hivatalosan eladni?

Figyelt kérdés
Milyen cégforma kell nekem, és milyen azoknak akik általam adnák el a termékeiket? Létezik már ilyen valahol?

2021. dec. 28. 12:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Két ismerősöm is van, akinek ha bizonyos időszakban is de nagyon jól megy a kézművés dolgainak az értékeseítése, és pont azert mert nem gyártananak pont olyant nagy üzembe. De mindegyik csak határokon belül tud működni, és hirdetni sem tudja nagyobban, mert magánszemélyként csinálja, nem mint vállalkozó.
2021. dec. 28. 12:35
 2/17 A kérdező kommentje:
Határokon belül azt értem, hogy kiszallítást, és bizonyos összegen felül nem is tud eladni.
2021. dec. 28. 12:36
 3/17 A kérdező kommentje:
Mármint nem országhatárokat értem itt sem, hanem lenne vevő rá 50km mondjuk, de a posta nehézségei miatt inkább eladja a közelebbi embereknek. És a bizonyos összegen felüli eladást úgy értem, hogy már adóznia kellene.
2021. dec. 28. 12:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy bizonyos összegen felül, hanem a legelső forinttól kezdve adóköteles. Ugyanis üzletszerű tevékenység.
2021. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben, de, ha én adom el az ő nevében szerződéssel az megoldható?
2021. dec. 28. 12:52
 6/17 anonim ***** válasza:
Bizományosi szerződést kötsz velük. Átveszed az árut, és rögzítitek, hogy milyen áron adja át, és te milyen haszonnal értékesíted tovább.
2021. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De ehhez ők egyéni vállalkozók kell legyenek?
2021. dec. 28. 13:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.... Mert eleve eladásra készítik a cuccot, így nem vonatkozik rájuk a használt (megúnt) saját cuccok értékesítésére vonatkozó adókedvezmény, amit magánszemélyként vehetnek igénybe.
2021. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És, ha felvenném a cégbe mint alkalmazott, aki jutalékra kapja a fizetését?
2021. dec. 28. 17:17
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyu! Szemmel láthatólag nem sok fogalmad van a vállalkozásról, ha már a cégformát is itt kérdezed...

Olyan nincs, hogy alkalmazottként nem adsz neki min. egy minimálbért... Nincs olyan, hogy jutalékért alkalmazod!

2021. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!