Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vallalkozast eri meg...

Milyen vallalkozast eri meg nyitni 4 millio forintbol?

Figyelt kérdés
Egy 2000 fos kis faluban lakom, 40.000es varos 7 km-re van tolem.
2022. jan. 4. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

2000 fő az egy kis falu? 😅

Nos. Fogalmamunk sincs mi van a faluban és mi nincs. Mire van igény és mire nincs. Városban szintúgy. De ha tudnánk sem adnánk tippet. Találj ki valamit.

2022. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanilyen helyen élek mint te, a saját településemből indulok ki,nyilván ha nálatok valamelyik nincs ami nálunk van,az jó lehet még:


-cukrászda nincs, pedig szerintem lenne rá igény

-élelmiszerboltok vannak, szerintem több nem élne meg

-zöldséges,pékség is van, így kilőve nálunk

-állatsimogató pl jó ötlet lehet, pár 100 forintos belépővel akár. Kisgyerekes családok biztos sokan mennének

-valamilyen kreatív műhely-kézműves workshopokat lehetne tartani

-lovarda is van nálunk,de az is mindig megél. Igaz egy nagyobb volumenű többe kerül 4 milliónál, de ha van alkalmas telked mondjuk, akkor 3-4 alap pacival már lehet valamit kezdeni

-kocsmák vannak nálunk,de ha nálatok csak 1 van mondjuk,akkor az is megéri

2022. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Amihez értesz


Állatsimogatón még röhögni sem tudtam sajnos… faluban … ne viccelődjünk már


Cukrászda egy 2000 fős településen? Én egy 20000 fős településen élek, de itt is csak 2 cukrászda fér el egymás mellett (a vicc, hogy kb tényleg egymás mellett vannak), az egyik pékség és kávézó is (sőt az a fő profil…fagyival is próbálkoztak, de az náluk nem jött be) másik fagyizó is és főként tortákat gyárt ezerrel megrendelésre (és úgy néz ki be fognak zárni a 2020-2021 miatt) Az összes többi próbálkozás. Ja és itt nem 7, hanem 17 km-re van nagyobb város.


2. kocsma sem kell egy 2000 fős településre, sok az alkoholista, de ennyire nem

2022. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
* Az összes többi próbálkozás bedöglött heteken belül. És teszem hozzá ez egy nagy ipari parkkal rendelkező város, a lakosság mellett még vagy 1000-2000 ember máshonnan jár ide dolgozni.
2022. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3. Már nem olyanok a falvak,mint sok 10 éve. Nálunk épülnek ki sorra az új utcák, költöznek ki a fiatal családok. Maximum a régebbi falurészen tartanak háznál állatot a családok, ezeken az új részeken max kutyát, macskát. Mikor nagyobb rendezvény, fesztivál,vásár van évi pár alkalommal, ott szokott lenni állatsimogató, meglepődnél mekkora érdeklődés van rá. A mai kisgyerekek szülei általában 25-30 körül vannak, még az ő szüleik is dolgozó,munkaképes emberek,tehát még csak a nagyszülőknél sem gyakran fordul elő,hogy kecskét vagy más hasonló állatot tudjanak látni.
2022. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#2 vagyok még mindig. Nálunk volt vagy 4 kocsma, mindegyik jól ment. Egyből pizzéria lett, de a többi ugyanúgy megy. Pedig 2000-es településről van szó.
2022. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

5. És? Évi 2x 30 percre elviszi a gyereket… számoljunk 500 forintos belépővel és 2000 fős falu meg a szomszédos nagytelepülés esetén extra nagyvonalúan évi 2500 látogatóval-1,25 millió forint bevétel, amiből el kell látni az állatokat, fenn kell tartani a helyet és adót kell fizetni. Ezt ugye te se gondoltad komolyan?

Évi kb 10000 belépőjegyet el kellene adnia, ahhoz, hogy nullszaldós legyen….


Kb annyira lesz rá kereslet, mint kreatív workshopra…

2022. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
“ 2 vagyok még mindig. Nálunk volt vagy 4 kocsma, mindegyik jól ment. Egyből pizzéria lett, de a többi ugyanúgy megy. Pedig 2000-es településről van szó.” ja, pénzmosodának jól ment…
2022. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-6 alkoholista már bőven kitermeli a bérminimumot!


A mostani 50-70 éveseknek nagy része alkesz, a fiatalabb korosztály 18-26 pedig még a piás korszakát éli, a 26-50év közöttieknél aki nem hagyott még fel a piával az nem is fog róla leállni, sőt növeli az alkoholbevitelét.


2000 lakos fele legyen férfi, így marad 1000, kiskorúak miatt kiesik 200, maradt 800, csak a fele legyen alkesz az 400 fő, ami 40 000 000Ft.

A kocsma dolgozzon nagyon szerény csak 50%-os haszonkulccsal (pl. 200Ft-os sör, gyakoribb a 250-500Ft-os eladási ár), havi 20 000 000Ft adózatlan profit, ezen nem hogy 1, de 4 kocsma is bőven megél!

2022. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
VPS szolgáltatót szerintem.
2022. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!