Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nem jelentem be a dolgozóma...

Ha nem jelentem be a dolgozómat, csak kiskönyvvel dolgozik nálam, akkor mi történik, + mennyi ideig lehet nálam dolgoznia. Ha nálam dolgozott kiskönnyvle, utánna később visszajöhet? Van ennek valami szabálya?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 21:03
 1/2 anonim válasza:
100%

Max.15 napot dolgozhat a jogszabály szerint egy hónapban.A napi adható maximum 5000 Ft.

A teherjegyet neked kell megvenned és bepecsételned a dátumot,valamint a kifizetett összeget.

De te,mint vállalkozó,tisztába kell,hogy legyél ezekkel a dolgokkal,mert ha nem legálisan dolgoztatsz,a munkavállalódat is kellemetlen helyzetbe hozod,ha a hatóság lefüleli a dolgot és ellenőrzést kapsz,őt is elmarasztalják,mert "együtt működött veled".

Ezek kemény dolgok!

Ja,ha például álláskeresési juttatás (régi nevén:munkanélküli segély)mellett dolgozik nálad valaki,arra a napra nem kap ellátást,amíg nálad dolgozik a könyvvel,ugyanakkor annyi nappal kitolódik az ellátása,ahány napot dolgozott.

A "business" csak olyankor nem éri meg (legalábbis a dolgozónak,illetve neked sem,mert meggondolja,hogy vállaljon-e munkát nálad),amikor pár száz forinttal kap többet tőled,mint ami a napi ellátása lenne.Nekem 2600 ft volt a napi segélyem,mikor munkanélkülin voltam,a maszek 3000ft-ot fizetett volna/nap + bélyeg.Talán nem csodálkoznivaló,ha inkább itthon maradtam ezért a pénzért...

2008. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmi munkavállalóról, aki kiskönyvvel dolgozott, havonta bevallást kell küldeni a beragasztott közteherjegyről a 0808-on. Amennyiben ragasztva volt közteherjegy (havi 15 db.lehet) külön analítikus nyilvántartásokat is kell vezetni. Példa:1: közteherjegyről-vásárolt és felhasznált, 2: kifizetett munkadíjról, 3: naponta vezetni kell egy adatlapot, ami tartalmazza minden adatát, adóazonosító-Taj-szám-anyja neve-kiskönyv száma stb. ezeket bizony kérik egy ellenőrzéskor. De ezek a dolgok 2009-ben változni fognak, de nagyon.
2008. dec. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!