Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Siófokon magánszálláshely...

Siófokon magánszálláshely szolgáltatás (7 szoba van a házban kiadható a Balatontól 1200 méterre) mennyire lehet jó bevételi forrás? Hány napos szezonnal lehet számolni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék kívülállók véleményére

2022. jan. 15. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A 7 szobából mindhez tartozik önálló fürdőszoba? Ha igen, ki tudod adni külön apartmanonként mondjuk pároknak. Ha közös a fürdő, akkor nagyobb társaságoknak tudod kiadni. Ezek általában fiatal baráti társaságok. Egyrészt nem rossz bevételi forrás, mivel ők külön keresnek, nem olyanok mint egy család, magasabb árat is megfizetnek. Másrészt általában több velük a probléma mivel részegek, ordibálnak stb.

Az 1200 m nem olyan vészes. Gondolom ez nem légvonalban értendő. Ebben a kategóriában az előszezon júniusban kezdődik, jó idő esetén akár június eleje-közepétől. A főszezon július eleje-közepe és aug. 20. közt van, utána pedig utószezon. Ha jó idő van, szeptember közepéig kitolódhat, de utószezonban a szállodák is olcsóbbak, így sokan inkább azt választják egy messzebb levő magánszállás helyett.

2022. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen közúton 1200 méter a Balaton
2022. jan. 15. 20:07
 3/10 anonim válasza:
Ha jók a szobák és árban is megfelelnek a vendégeknek, akkor akár működhet!
2022. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az ágyak cserélve vannak, a színvonal nem a legújabb, mivel a Kisfaludy programmal én nem tudtam felújítani (ez volt a szobánként 1 millió forint)

Kb mennyit lehet kérni a különböző szezonokban?

2022. jan. 15. 20:30
 5/10 anonim válasza:
Hol található?
2022. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az ár attól függ, amit az első válaszomban is említettem, hogy egy nagy társaságnak, vagy szobánként szeretnéd kiadni. Ha egy nagy társaságnak, akkor általában a komplett háznak van egy ára / éjszaka. Függ a felszereltségtől is. Pl. van-e tv, légkondi, vízmelegítő stb. 1200 m a Balaton, de az sem mindegy, hogy a belvárostól milyen messze van. Egyébként a legegyszerűbb, ha hasonló paraméterű ingatlanokat nézel a szallas.hu-n.

Attól is függhet az ár, hogy hány napra jönnek. Az 1-2 éjszka, főleg hétvégén többe szokott kerülni mintha valaki egy hétre jön. A nyár csúcsán - azaz július vége augusztus eleje - nagyon meg szokták kérni az árat, mert egyszerűen nincs sehol szabad hely, és ezt a szállásadók is tudják. Egyébként viszont a konkurenciához kell alakítani az árakat.

2022. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:

nyáron sokan csak egész hétre adják ki a magánszálláshelyet, jellemzően szombattól szombatig. Így júni közepétől augusztus végéig akár a teltház is elérhető (ha minden nap lehet jönni-menni, akkor biztos lesznek közben üresjáratok), és valami forgalom van azon kívül is. Plusz ha fűthető, akkor pl. a szilveszter is egy keresett időpont, meg az őszi-tavaszi hosszú hétvégék. Összességében nagyon optimális az évi 100 vendégéjszaka.


Amúgy nem egészen értem. Ez most a tiéd, vagy most gondolkodsz a megvásárlásán (a fő kérdésed az utóbbira utal, ugyanakkor azt írod, a Kisfaludy programban nem tudtad felújítani).


Szóval az árak tekintetében én is azt mondom, hogy nézd meg, hogy a hasonló szinvonalúakat mennyiért adják ki a különböző szezonokban. A két hónap főszezon árait felszorozhatod 100% kihasználtsággal, A június elejét, augusztus végét olyan 70-nel, meg hozzádhatsz valami kevés szezonon kívüli forgalmat az ottani árakkal. A költségekből se felejts ki semmit, pl. a különböző portáloknak fizetendő közvetítői díjat, ami kb. 15%! Később persze lehetnek visszatérő vendégeid, akik közvetlenül foglalnak (illetve meg is örökölhetsz ilyen kapcsolatokat, ha pl. a korábbi tulajdonos nem a magán mailcímét használta, és azt rád hagyja).


Végül neked kell kiszámolnod, hogy megéri-e, de talán némi támpontot tudtunk adni.

2022. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Saját az ingatlan, több szoba is van benne, de az kell nekem. Úgy hallottam hogy kb. 40 napos szezonnal lehet számolni, de az sem teltházas. A "ZimmerFeri" korszak lejárt, amikor errefelé mindenki kiadta a házát és az előszezon már májusban indult. Most július 1-től indul ahogy hallottam és augusztus 20-a után alá lehet húzni, ki lehet vonni.

Igen, sokan elhajtjak a hétvégi buli kedvéért érkezőket és csak a legalabb 5 napos vendégeket fogadják.

A szallas .hurol étkezők esetén ott a jutalék, de itt még adózási kötelezettség a társul

2022. jan. 17. 10:49
 9/10 xswerdy ***** válasza:

Szóval a tiéd az ingatlan, csak eddig nem adtad ki? Hát akkor próbáld meg, aztán egy szezon után már tisztábban látsz.


Azért írtam, hogy ha csak egész hétre adod ki, szombattól szombatig, akkor kb. az iskolai szünet elejétől aug. 20-ig teltházat tudsz csinálni. De akkor persze kicsit kevesebb az 1 éjszakára jutó díj, de szerintem az üresjáratok miatt ez éri meg jobban. És a piac is elfogadja ezt, a magánszállások jelentős része szezonban így működik.


Ez kb. 10 hét, ami már 70 nap. Előtte-utána 1-1 hét még kiadható, de olcsóbban. Szezonon kívül meg beesik azért pár hosszú hétvégés vendég. Szóval a 100 éjszaka nem irreális.

2022. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2022. jan. 17. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!