Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Belekezdenél 2022ben YouTube...

Belekezdenél 2022ben YouTube csatorna építésbe?

Figyelt kérdés
2022. jan. 16. 12:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nem az a baj kérdező, de nem érted.

Azért nem érted, mert az IDŐT nem tudod felmérni.

Az első két évben csoda, ha felfedeznek és eléred apartnerkapcsolathoz szükséges feliratkozási számot.


Egyáltalán erre az első két évre van valami terved már, hogy egyre érdekesebb maradj, vagy egyáltalán érdekeljen bárkit is amit csinálsz?


Hogy őszinte legyek ennél még oktató videókat, vizsgára vagy pótvizsgára felkészítő videókat is jövedelmezőbb csinálni...

2022. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
40%

Az is lehet, hogy olyan béna leszel, hogy mém lesz belőled, egyébként én azóta vagyok yt-néző amióta az oldal létezik, de nem tudnék neked felsorolni három videóst, mert nem érdekelnek a nevek, se az emberek, csak a téma amivel kapcsolatban keresek.


Ha szembejönne velem a plázába egy magyar "jutub" sztár, hát fel se ismerném szerintem.

2022. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Hát ha mém lenne belőlem, ott már kell legyen nézettség. Vagy pont emiatt néznének sokan.


Szóval az f.sza lenne!

2022. jan. 20. 13:04
 24/30 anonim ***** válasza:
52 hét egy év, kezd el megcsinálni a 104 videót, az i-13 mal, töltsd fel, aztán várhatsz két évet, hogy kiderüljön megérte-e.
2022. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ha valakiből "mém" lesz attól elég nehéz szabadulni a későbbiekben.

Még nehezebb mintha valaki csak simán valami "sztárvideós" lenne.


Azért leszel majd még 20, 30, 40 meg 50 éves is.

2022. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Lehet hamarabb osszejon az a 104 videó!


Csak szorgalom kell. Eddig van közel 10, csak nem publikáltam.


Sokat dolgoztam velük, mert kezdő vagyok benne.


Már ingyenes kommunikációs tananyagot is tanulmányozok.

2022. jan. 20. 13:09
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát akkor viszont kitartást, és sok sikert!
2022. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Maximum amiatt lehet mert van enyhe tájszólásom, de komoly ember vagyok és semmi hulyeseget nem csinálok a videóban.


Amit bemutatok és csinálok sok év tapasztalata.


Ha emiatt lenne mém, nem viselne meg.

2022. jan. 20. 13:13
 29/30 A kérdező kommentje:
👍👍
2022. jan. 20. 13:13
 30/30 anonim ***** válasza:

"Van egy iPhone 13, ami szinte tökéletes minőséget szolgáltat kezdő videósnak. Mikrofonom van. Világítás van. Kész. Ez elég marha sokáig."


Helyes, most kezdd el kitapasztalni, hogy ezekkel miket és hogyan tudsz megcsinálni.


"Valahol érdeklődni kell, van itt értelmes és szakértő ember, aki sok minden értelmeset mondott már"


Azért nem ez a legjobb felület erre...


"52 hét egy év, kezd el megcsinálni a 104 videót [...] aztán várhatsz két évet, hogy kiderüljön megérte-e"


Dehogy várj! Eszedbe ne jusson! Csináld tovább a videókat kitartóan utána is!


"Lehet hamarabb osszejon az a 104 videó! Csak szorgalom kell.


Eddig van közel 10, csak nem publikáltam."


A nagy kérdés, hogy mennyi idő alatt jött össze az a 10, mennyi időközönként tudsz egy új videót elkészíteni. Eleinte nem érdemes a heti gyakoriságnál többet belőni. Ha tudsz többet csinálni, abból inkább tartalékot képezz, hogy legyen mit kitenned akkor is, ha valamiért nem készülsz el időben. Az a 10 pont jól tud jönni, arra a 10 alkalomra, amikor nem készülsz el az aktuális videóval. A legrégebbi már meglevőt tedd ki először, aztán a következőt és így tovább. Amit most 11-iknek csinálsz, azt meg majd 11-ikként tedd ki, mikor már a másik 10 kiment és a következő 10 is ott áll mögötte tartalékként, miközben már a 21-iken dolgozol.


Még ha tudsz is többet csinálni egy hét alatt, akkor sem érdemes felgyorsítani a tempót, mert a gyorsabb tempót nem biztos, hogy bírni fogod. Viszont ha elkezded variálni a gyakoriságot, jó eséllyel büntetni fog érte a YouTube algoritmus. Meg a nézőknek is könnyebb tartani a heti rendszerességet, mint azt, hogy hol van új videó, hol nincs és semmi rendszer a dologban. Inkább legyen csak heti egy, de az legyen.

Ha már egy éve csinálod, egyre többen nézik és egyre több a tartalék videód, mert annyira sok videót meg tudsz csinálni egy hét alatt, akkor érdemes lehet elgondolkodni rajta, hogy esetleg gyakrabban is lehet csinálni a videókat. Pláne, ha még szponzoráció is akad rá.


"Sokat dolgoztam velük, mert kezdő vagyok benne."


Helyes, gyakorolni kell. Menet közben majd kialakul a stílusod. Amit érdemes, azt tanuld el másoktól. Amit nem érdemes, azt meg ne. Nézd meg, mások milyen videókat csinálnak és te csinálj olyat, amilyet te szeretnél nézni. Ha te néznéd a saját videóidat, akkor lehet, hogy más is.


Ne félj a közönségtől! Eleinte úgyse fogják sokan megtalálni és nézni a csatornádat. Ha bénázol, azt se fogják látni. Nagyon sokan küzdenek érte, hogy nagy nézettségük legyen, mégse jön nekik össze. Ne hidd, hogy neked csak úgy magától hirtelen összejön. Ez pont jól jön ahhoz, hogy eleinte ne legyen mitől félned. Aztán ahogy egyre többet csinálod, egyre jobban megy, egyre többet tanulsz másoktól, egyre jobban megtalálod a stílusod, a témád, a neked működő megoldásokat, ez a nézőidnek is egyre jobban fog tetszeni és egyre többen fogják ajánlani másoknak is, közben a videóid meg egyre többen lesznek.


Sok sikert!

2022. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!