Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

A lényeg: jelenleg 7 hós kislányommal vagyok itthon és tetováló leszek ha megyek vissza dolgozni. Több helyen láttam, hogy szükséges egy ÁNTSZ-es steril vizsga. Amiket én találtam az olyan, hogy előtte dolgozni kell 1 évet legalább orvos mellett. Tud valaki erről több infót? Egyébként az ÁNTSZ oldalán nem is találom ezt a vizsgát.


Előre is köszi!



2022. febr. 6. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szalonnak kell antsz vizsga, munka-balesetvédelmi vizsga, tűzvédelmi vizsga...stb.(Tehát a tevékénységekhez szükséges engedélyek kellenek, amikeg a jogszabályok előírnak a munkahely számára) A munkavállalónak, ha bejelentett, akkor semmi, ha úgymond alvállalkozó, akkor EV-t kell kiváltani, ami jár azzal, hogy TB-t magadnak fizeted, az adózást meg te választod, hogy eva vagy kata, illetve ha nem EV ként, hanem BT-t alapítóként, akkor meg az arra vonatkozó szabályok.

Ami így azért fura, mert ha otthon tetoválnál, de ettől függetlenül tisztán, tehát nem feketén, akkor nem kell megfelelned a szalon minőségnek, csak adózz rendesen, illetve ha feketén, akkor meg semmi sem kell. Nem véletlen, hogy sokan otthon dolgoznak, akár pocsék, kontár minőségben, akár elfogadható, akár minőségibb.

De bárhogy legyen, a tisztaság és a minőség legyen az első. Ha megvan már a szalon, ahová mennél, akkor meg beszéld meg velük, hogy milyen feltételeknek kell megfelelj (akár szakmai, akár nem szakmai).

2022. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát ömm ez azért nem ennyi hogy visszamegyek tetováló leszek :D ez nem egy pékség vagy egy Tesco . Meg mi az hogy ja kell ÁNTSZ vizsga kismillió dolog kell mielőtt eszedbe jutna bármilyen hasonló vizsga
2022. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tetováló felér egy kozmetikussal. Mások börével dolgoznál... Ha nem tudod pontosan mi kell, kérdezd meg az egyik tetoválót aki pár éve űzi már a szakmát, ö biztosat tud mondani. Hozzánk évente többször jött az ÁNTSZ, mondjuk az élelmiszer más kategória (szódások voltunk).
2022. febr. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, 8 napon túl gyógyuló seb. Szabályosan fogok eljárni az ügyben. Legalább 1.5 év mire neki kezdek. Szakmai tudásom van (elvégeztem több iskolát, képzést is ezzel kapcsolatban), csak nem másnak akarok majd dolgozni, hanem saját magamnak a saját szalonomban.
2022. febr. 9. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!