Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire számítsak ha külföldön...

Mire számítsak ha külföldön szeretnék vállalkozást nyitni?

Figyelt kérdés

Külföldön (EU-n belül) szeretnék egy vendéglátóegységet nyitni a későbbiekben.

Elsősorban milyen különbségek vannak a hazai és a külfölfi feltételek között? (Valószínűleg Spanyolország az uticél, és a Kft. ottani megfelelője lesz a cég formációja)

Ha egy linket adna valaki ahol utána nézhetek ezeknek azért is hálás lennék. Én bárhogy kerestem nem találtam erről leírást.



2022. febr. 18. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
biztos vagy benne hogy jo otlet spanyolorszagban ettermet nyitnod amikor annyi hozzaertes es onallosag nincs benned hogy ennek a felteteleit magadtol megtalald?
2022. febr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy nem értek hozzá?

Nem tartok még ott a spanyol nyelv elsajátításában ,hogy hivatalos dokumentumokat fordítsak le.

Épp ezért kértem segítséget.

2022. febr. 18. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Mit ajánl a könyvelőd?
2022. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég hamar megtalálta a kereső a magyar követség vállalkozás alapítással kapcsolatos oldalát - igaz csak egy angol+spanyol nyelvű oldal linkje van rajta, de azért a semminél több.


A Cervanges intézet üzleti spanyol tanfolyama is elég hamar feljött találatként, meg a spanyol-magyar üzleti fórum. Ezek mind olyan tippek, témák, amik alapján szerintem elég jól el lehet indulni.


Ha nem beszélsz angolul vagy spanyolul, akkor a Google fordító is egészen hathatós segítség tud lenni. Ha egy URL webcímet másolsz bele, akkor az egész oldalt lefordítja neked magyarra, vagy bármilyen általad beszélt nyelvre. Sőt a telefonodon a Google app kamerája képes bármilyen könyvben vagy plakáton (de akár képernyőn) látott feliratot is lefordítani. Nem dolgozik 100% hatásfokkal, de azért a tájékozódásban elég sokat tud segíteni a nyelvi korlátok leküzdésében.


Biztos vagyok benne, hogy Magyarországon is találsz egy jó pár spanyol céget, vállalkozást, akik tudnak mesélni a tapasztalataikról, vagy tudnak másokat ajánlani, akik tudnak mesélni, talán segíteni is. Ha ügyesen keresel, szerintem találsz olyan cikkeket, interjúkat is, amikben már el is mesélték mások a tapasztalataikat.


Ettől persze még jó ötlet ide kiírni a kérdést, hátha szembejön valaki, aki mesél. Csak ne érd be ennyivel, mert az elég nagy kiszolgáltatottság, hogy vajon itt pont akad-e olyan, aki tud és akar is mesélni, meg még értelmeset is sikerül neki.

2022. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszadónak a segítséget! Utána nézek:)

Természetesen találtam pár videót valamint néhány cikket erről a témáról de nem volt túl kielégítő az információ.

Ezért írtam ki a kérdést

2022. febr. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!