Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi lehet ez a 18 630 Ft...

Himsoviniszta kérdése:

Mi lehet ez a 18 630 Ft támogatástartalom, amiről a NAV üzenetet küldött?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Leadtam még régebben a az adóbevallásom. Azt kell tudni 2020. októbertől 2021 szeptemberig élt a vállalkozásom. Tehát a 2021-es adóbevallásom az január-október közötti időszak. Kaptam egy ilyen levelet most ügyfélkapu tárhelyre, hogy A fentiek alapján XY Jakab (adóazonosító: 12345678, ) ... szám alatti adózó 2021.

adóévére vonatkozóan nyilvántartott bejelentése alapján 18 630 Ft, azaz tizennyolcezer-hatszázharminc Ft

támogatástartalmat igazolok vissza.

Tájékoztatom, hogy a Htv. 51/O. § (😎 bekezdése alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak (kedvezményezettnek) az

átmeneti támogatással kapcsolatos minden iratot a kedvezmény igénybevételét követő tíz évig meg kell őriznie.

Ez most visszatérítés lenne valami oknál fogva?



2022. febr. 28. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Felezték az iparűzési adót.

Erről tűjákoztatnak, hogy a szokásosnak csak a felét kell befizetni.

2022. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem ez nagyon gyors válasz volt. Tehát a 2021-ben befizetett iparűzési adónak visszajön a fele?
2022. febr. 28. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapból nem jön vissza semmi. Jelezték, hogy idén is csak a felét kell fizetni. Tavaly is annyit kellett.


Ha túlfizetésed van azt látod az adószámlán és valahogy talán vissza lehet kérni. Nekem hál isten még nem volt ilyen ügyem, de azt mondta egy ismerős, hogy nem volt könnyű. :D

2022. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem volt már , azt hiszem pont iparűzési adó túlfizetésem, formanyomtatvány után visszautalták a pénzt. Köszi szépen a választ még egyszer!
2022. febr. 28. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!