Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Villamosmérnök vagyok, egyéni...

Villamosmérnök vagyok, egyéni vállalkozó. Szerelhetek villanyt saját magam hivatalosan?

Figyelt kérdés
Családi ház komplett villamosrendszer kivitelezését én végezném, számlát adnék róla. felelős műszaki vezetői jogosultságom is van. Erre a kérdésre sem a könyvelőm, sem az illetékes hivatalok sem tudták a választ. E naplós ház, tehát kell számla-szerződés.
2022. márc. 30. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Magadnak hobbiból igen, számlát nem adhatsz róla
2022. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy az iparkamarák az illetékesek

[link]

2022. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kereskedelmi és iparkamara sem tudta megmondani
2022. márc. 30. 18:46
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Beszarok, jó, hogy eltartjuk őket.

Konyvelok.hu oldalon és a jogiforum.hu oldalakon is kérdezz rá, de ahogy írtam, szerintem nem, villanyszerelő végzettség kellene

2022. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Etus már halott, de a kavir oldalon el tudod olvasni, hogy milyen végzettségekkel szerelhetsz villanyt.
2022. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Magasabb szintű képesítés elfogadható. "


Köszönöm 5-ös, magyarul igen, szerelhetek.

2022. márc. 30. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Be is baszna, ha egy diplomával rendelkező villamosmérnök nem szerelhetné legálisan családi házak villamos hálózatát ( a közüzemi berendezések kivételével)


Jesszum pepi !

2022. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom, hogy csak akkor ha erősáramra specializálódtál. Egy villanyszerelő.
2022. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


Akkor sem!

Villanyszerelő, vagy erősáramú technikus képesítés kell hozzá.

Diploma nem számít.

2022. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, feleslegesen koptatod a szádat, mindenki le lett pontozva, aki leírta, hogy nem.

Mondjuk, nyilván a két villanyosmérnök hobbiból ült a villanyszerelő tanfolyamon mellettem (mondjuk, a 32 főből hatan voltunk mérnökök)

2022. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!