Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Barátokkal szabad vállalkozást...

Barátokkal szabad vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkoztunk, hogy indítunk egy üzletet, van egy ötletünk.

Persze ez még csak ötlet szinten létezik.


Mik a tapasztalatok? Barátokkal, haverokkal “üzletelni” mennyire veszélyes? Aki már esetleg csinált ilyet vagy hasonlót, hogyan alakult?


Köszönöm!



2022. ápr. 2. 01:32
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Rossz tapasztalatom van
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már mindkét kimenetelre példát. Teljesen egyénfüggő szerintem.
2022. ápr. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem. Nekem sokan mesélték, hogy nem működött.
2022. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabad, csak nem célszerü, ha fontos a barátság.


Egyrészt bármikor összeomolhat bármilyen vállalkozás, akkor meg a hibáztatás, másrészt sok esetben valamelyik fél nem dolgozik rendesen, mert a másik haver, és neki nem parancsolgasson, harmadszor a stressz a legjobb barátságoknak sem használ, könnyen tönkreteszi

2022. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez toled es a barataidtol fugg. Nem mindenki ugyanugy all egy vallalkozashoz, se szellemi se anyagi hatter nem ugyanaz sok esetben ezert nem ugyanugy kezelik a problemakat se. En azt mondom ha kepes vagy felaldozni az osszes penzed vagy a baratsagod akkor igen
2022. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő benne van. Nagyon sok jó példa is van, mert a barátság és az üzleti kapcsolat is a bizalomról szól, szóval kiválóan is elsülhet.


A kérdés, hogy a munkamorálotok és az üzletről alkotott képetek mennyire hasonló (ki miért csinálja).

2022. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sikkasztásra nagy az esély sajnos.
2022. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen vállalkozásom, egykori legjobb barátommal. 4 évig tartott, az elején, amikor kevés volt a munka buli volt együtt dolgozni, tervezni a továbbiakat. Viszont amikor elkezdett felpörögni, sok volt a stressz, gyakran, szinte napi szinten kellett fontos döntéseket hozni elkezdett megromlani a dolog.

Amikor sok idõt töltesz valakivel folyamatos stressz helyzetben, elõbb utóbb elõjönnek a jellemhibák, amit nem biztos, hogy el akarsz türni magad mellett a mindennapokban. Ezért én kiléptem ezen a ponton, még mielõtt nagy vita lett volna valamibõl. Így még összefutunk párhavonta egy kávéra, kirándulni viszont már nem mennék közösen.

Ez az én tapasztalatom, lehet, hogy másoknak menne, nagyban függ a vállalkozás jellegétõl és a két barát értékrendjétõl.

2022. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak legjobb baráttal merném bevállalni, olyannal akit szinte testvéremnek tekintek, szimpla baráttal vagy haverral biztosan nem. Csak megszopnám.
2022. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!