Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tennétek ha nem fizetne a...

Mit tennétek ha nem fizetne a megrendelő?

Figyelt kérdés
A számla lejárt kb 10 napja, mindig csak a hitegetés megy... Voltatok hasonló helyzetben? Mi a megoldás? A könyvelőm szerint várjunk, meg postai uton felszólító levelet küldjek.

2022. máj. 11. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, amikor az ügyfél nem fizetett, hogy küldtem neki 3-5 nap különbséggel felszólító e-maileket (3 ilyen volt). Ezután telefon, azt nem vette fel. Utána tértivevényes levélben kapott felszólítást, amit nem vett át. Után elmentem ügyvédhez, beadtunk ellene fmh-t. Arra szintén nem reagált, így elindítottuk a végrehajtást ellene. Most szépen tiltják a fizetéséből és az autójára rakott a végrehajtó elidegenítési tilalmat. Ennyi, szépen lassan megkapom a pénzemet. Kb 50 ezer forinttal tartozott nekem, most pedig több mint 150-et fognak behajtani rajta. Neki baromira megérte biztosan.
2022. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fmh?
2022. máj. 11. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Fizetési MegHagyás.
2022. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Ismerős 3 felszólítás után felszámolási eljárást szokott indítani, de ő nem magánszemélyekkel bizniszel.


Nekem

Szerencsére eddig mindenki fizetett, bár a sepa mindig késve ér be, az egyik bûzi céget meg állandóan bæszogatnom kell

2022. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tetoválóként dolgozom.


Nálam a kliens csak úgy kap dizájnt, időpontot, ha a megbeszélt ár felét leteszi depozitba. Ha nem jön el a napján, ezt elveszíti.

Ez benne van a szerződésben, 48 órával előtte lehet átkavarni más napra, de aztán már ne variáljon.

(Ha egészségügyi ok, akkor meg igen, de akkor is szólnia kell)



Régi a kérdés, de ja, én depozit nélkül a kisujjam nem emelem fel, mert már sokszor befürödtem.

És írj golyóálló szerződést.

2022. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!