Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyiből lehetne ma Magyarors...

Mennyiből lehetne ma Magyarországon elkezdeni ipari kendert termeszetni?

Figyelt kérdés
Részletes levezetést találtam már arról, hogy mi-merre hány méter, de hogy mekkora kezdőtőke kell ahhoz, hogy az ember belemerjen vágni, arról még nincs infóm.

2022. máj. 14. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem egy szakfórumon kérdezel? Vagy e-mailben az agrárkamarát?
2022. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ, hogy kül- vagy beltéren akarod ls mekkora mértékben, milyen fajtát.
2022. máj. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kb 10 hektáron akarnék elindulni. És vagy az olaj irányba, vagy kender beton irányba. Nyílván előzetesen kéne készítenem felmérést, hogy melyik piac a kedvezőbb.
2022. máj. 15. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Azzal azért legyél tisztában, hogy itthon csak a termesztés legális (bár ahhoz is elég nehéz beszerezni az engedélyt), bármilyen feldolgozás már tiltott. Szóval ki kell vinned külföldre.
2022. máj. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az utolsó ostobaságot írt. A termesztés már nem engedélyhez kötött, még csak nem is bejelentés köteles. Ha cbd olajat akarsz gyártani az viszont OGYI engedélyhez kötött. Én is gondolkodtam már a dologban. Pár tővel próbálkoztam a kertben de nem jártam sikerrel mert beporzódott és elmagosodott még azelőtt, hogy számottevő gyantát termelt volna. Márpedig a cbd főleg a gyantában van. Persze így is lehet belőle cbd olajat csinálni de az silány minőségű lesz. Igazán jó olajat szerintem csak beltéri termesztéssel lehet elérni, de ahhoz nekem nincs elég tőkém.
2022. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kezemben van egy tavaly decemberben kelt OÉGYI engedély, valamint hatósági bizonyítvány, ami merőben mást állít, mint te az ötös válaszodban. Elég szabályozott a rendszer, az exportra külön engedély is kell (szállításonként külön engedély), ráadásul előre meg kell nevezni a termeszteni kívánt fajtákat, stb. Mivel az alacsony thc tartalmú kender is kábítószernek minősül, ezért az oégyi megküldi erről a tájékoztatást a rendőrségnek, valamint a földművelésügyi miniszter által vezetett minisztériumnak is. Helyszíni szemle van a nyilvántartásba vétel előtt, kell külön kijelölt, bejelentett személy aki felel a kábítószerért, valamint van egy rakás biztonsági előírás is.

De persze nekem mindegy, termesztgess csak otthon, csak ne lepődj meg ha esetleg következménye lesz.

2022. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

“Az ipari kender termesztése Magyarországon nem bejelentés köteles. A félreértések elkerülése érdekében a hatósági ellenőrzés során a termelőnek igazolnia kell az elvetett vetőmag eredetét és eredetiségét. A 162/2003. (X.16.) Korm. rendelet 3. paragrafusa értelmében az alábbi dokumentumok megőrzése kötelező a vetést követően egy évig:


a vetőmag vásárlását igazoló számla

a csomagolásra varrott, fémzárolást igazoló címke“

2022. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

“FIGYELEM! A biomassza feldolgozása, tárolása és exportja OGYÉI engedélyhez kötött!


Kábítószerekkel, pszichotróp anyagokkal, új pszichoaktív anyagokkal végezhető tevékenységek

Nyilvántartásba vételi eljárások”

2022. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tehát a feldolgozás engedélyköteles a termesztés nem. Bár ez kicsit paradox mivel a termesztés után feldolgozásra kerül.
2022. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2022. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!