Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kis üzlet vagy nagy szupermarket?

Kis üzlet vagy nagy szupermarket?

Figyelt kérdés
melyiknek mik az előnyei, hátrányai, szerintetek? Egy dolgozathoz kell:).
2010. szept. 20. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Kis üzlet- elsősorban az eladóval, aki adott esetben a tulajdonos a személyes kontaktus fontossága, hogy akár el is tudsz vele beszélgetni, kommunikálni. Míg egy szupermarketben ez nem jön össze, mivel olyan közvetlen hangnemben sosem tudsz ott elbeszélgetni, vagy egy két szót váltani az ott dolgozókkal, mint egy kis üzletben. A kis üzlet főbb hátránya pedig a multiknál magasabb ár, tehát a kis üzlet drágább, mivel kisebb tételben vásárol. A szupermarket pedig mivel nagy tételben vásárol, kap kedvezményeket, amit a vásárlók is élvezhetnek, mivel olcsóbban tudja eladni az árut, mint egy kis üzlet.
2010. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kis üzlet előnye, hogy általában közelebb van (mondjuk nekünk most pont nem, mert egy teszkó mellett lakunk), lehet ráhatásod a készletre (ha jó tippet adsz a boltosnak, akkor megfogadja), el tudsz beszélgetni a boltossal, bár én ezt utáltam mindig is, de az jó, hogy már tudja pl., hogy melyik cigihez nyúljon, amikor bemész vagy melyik újságot adja. Gyorsabb a kiszolgálás, nem kell hosszú sorokat végigállni és percekig menni a bolton belül, mire odaérsz a másik végére.

Nagy bolt: nagyobb a választék, alacsonyabbak az árak, nem kell cipelned a kosarat, mert kocsit vihetsz (1-2 hatos pakk ásványvíz vásárlásánál nagy előny), van parkolója, sok akció van, és sok helyen pékség is friss pékáruval. Hátrány, hogy személytelenebb, a nagy választékból nehéz választani, nem ismered az eladót, sokat kell mászkálni benn.

2010. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább kicsi, de csak akkor, ha megbízható holmikat kínálnak. Magyar termékeket elsősorban, nekem ez fontos. És érdekes módon mégsem jövök ki drágábban, mint a multis vásárlásoknál.

Gondolom részben azért, mert a multiban csak megnézek még ezt-azt, csak még ezt is leveszem a polcról, stb.. Annak ellenére, hogy listával megyek vásárolni, valami mindig "beleugrik" a kosárba.

A kisebb boltokban jobbak az akciók, a partnerprogramok, pl. pelenkát hiába kínál 45 Ft-os "akciós" áron, ha egyszer a Dm-ben 38-ért veszem ugyanazt. Jó, az is hálózat, de kisebb, mint a Cora.

Zöldség-gyümölcs tekintetében is jobb a kisebb, amennyiben gazdáktól vásárolnak, a multikban túl sok a gázzal érlelt termék, ráadásul pofátlanul alacsony áron adnak időnként termékeket, hogy becsalják a vevőket, viszont így a gazdákat teszik tönkre.

A multikban azt sem bírom, hogy nincs eladó, ha segítség kellene.

A kisebb boltokban - legalábbis ahova én járok - kedvesebbek, közvetlenebbek az emberek, tudják mit szoktam venni. Valahogy jobb.

Ja és takarékosabb, mert nincs

2010. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szóval takarékosabb, mert nincs akkora kínálat és nem csábulok el.

(rányomtam a küldés gombra, bocsi)

Most olvasom újra a kérdést és látom, hogy nem kifejezetten a hipereket írod, hanem szupermarketeket.

Mondjuk a véleményem ugyanaz.

A Coop hálózatot szeretem, még elég jó a kínálatuk, de azok közül is a kisebb méretű üzleteket preferálom.

Mondjuk nálam a vásárlás egy szükséges rossz, nem sok élveznivalót találok benne, megveszem, ami kell és kész. Általában a nagyobb üzletekben több az ember is, én meg a tömeget sem szeretem, szóval ezek miatt inkább kisbolt, Coop, zöldséges.

2010. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!