Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Évi kb. 2-3.000 KW kihasználat...

Évi kb. 2-3.000 KW kihasználatlan áram jövedelmező felhasználására van ötletetek? Ha nincs, marad a fűthető dézsa :)

Figyelt kérdés

Kihasználatlan energiakapacitást (napelemből) fektetnék be, pl.: kisebb energiaigényes termelő gép telepítése itthonra, olyan termék vagy szolgáltatás előállítására, amelyre van piaci kereslet.

Napi max 1 óra aktív munkaerő-ráfordítás mellett.

Köszönöm a hasznos tippeket!



2022. júl. 26. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy banyasz riget dobj ossze, aztan banyassz valami shitcoint
2022. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

2.000-3.000kW, az naponta 5,5-8kW. Ennyit „max” 1 óra alatt nem tudom, hogy mi fogyaszt... Van néhány gondolatom, de egyrészt befektetést igényelnek, másrészt fogalmam sincs, hogy mennyire jövedelmezőek. Tehát:

- tűzifa felvágás és aprítás (hosszú rönkökből, ill. olyan gép, ami széthasítja) – körfűrész

- gabona vagy más termény őrlése – Dolgoztam tanyán, ahol volt egy siló. 1 óra alatt szép mennyiséget le lehetett darálni azzal (2-3 köbmétert).

- agyag kiégetés vállalása – nem tudom, hogy mennyire lehet felfűteni elektromossal egy erre kialakított kemencét.

- valami olyan tevékenység, ami fémek vágásával jár (mert ez igen sok energiát fogyaszt)

- Mosó szalon nyitása a lakásodban :)

- Gyümölcsök préselése és préselt gyümölcslék árusítása. (Talán még hidegen sajtolt olajok készítése.)

- Mézkipergetés.

- Kész fatermékek gyártása.

- Kenyér sütés.

- Hüllőket tenyésztesz, amik igénylik a meleget. És az utána járást is :)

Alkalmazhatsz valakit ezekre a tevékenységekre, akár csak időszakosan is. Vagy megpróbálhatod automatizálni.


Ez az évi 2-3ekW ez ugye nem állandó, tehát többnyire tavasztól őszig fogsz tudsz végezni bármit is.

2022. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az energia, az kWh. A kW az teljesítmény. Nem szólnék, mert értem a kérdést, hogy nem tudod, mi micsoda, de kWh-ra gondoltál. Viszont látod, mivel elkeverted, #2 rögtön továbbrombolta az általános iskolás fizikát, ő már elosztva 365-el teljesítményre gondol, vagy arra se, hát ezért nem jó nem tudni ezeket.
2022. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igen...kWh-t akartam írni. Fejben úgy gondoltam, de hibásan írtam le.
2022. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4, bocs, ennél rosszabb a helyzet, mert ez a kijelentésed, hogy:

"Ennyit „max” 1 óra alatt nem tudom, hogy mi fogyaszt..."

...ez az értelmetlen.

2022. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor javítom magam, ahogyan eredetileg gondoltam:

2.000-3.000 kWh, az naponta 5,5-8 kWh lenne. Te "max" 1 órát akarsz ráfordítani, azaz 5,5-8 kW-os teljesítményű eszköz használata lenne az optimális, ha ki saját kezűleg szeretnéd kimaximalizálni a megtermelt áramot. És: nem tudom, hogy milyen eszköz fogyaszt ennyit.


Így már meg kell, hogy feleljen.

Tanultam a leckéből, máskor pontos leszek - ha lesz máskor.

2022. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BeefEater ***** válasza:

Hőtárolós elektromos (rásegítő) fűtés és meleg víz a házadra, ezzel el is fogyott. Nyáron meg klíma.

Vagy vegyél elektromos autót és erről töltsed.


Ipari felhasználásra ez nem túl sok.

2022. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
#6, így tökéletes.
2022. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!