Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A másodállású egyéni vállalkoz...

A másodállású egyéni vállalkozóknak miért kell tb-t fizetnie?

Figyelt kérdés
Ha van főállásom az biztosítja az egészségbiztosítást és a nyugdíjt, akkor minek pluszban fizetni? Értem én, hogy kell a kormánynak az adó, de nekem ez nem logikus. A szja még oké.

2022. aug. 5. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a TB-t minden jövedelemből be kell fizetned, meg a nyugdíjjárulékot és adót.

Ha 5 állásod van, mind az ötből.Bizony.

2022. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De minek? Mármint erre mi a logikus magyarázat. Ha elég a főállásos jövedelmemből levont tb (egyébként is sok embernek csak főállása van) akkor mire hivatkozva van ez így?
2022. aug. 5. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2: a hatalom pénzéhsége, az rá a magyarázat!
2022. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval semmi logikus magyarázat nincs rá, lényeg hogy menjen pénz az államkasszákba. Gondoltam :'D

Köszönöm a válaszokat! :)

2022. aug. 5. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is van főállásom,én nem fizetek ... Nem vagyok áfakörös(alani adómentes vagy,ha jól tudom, de ezt a könyvelő intézi)Iparűzésit, a NÉbiH-nek valamit + szjá-t, ha nem volt annyi kiadásom.
2022. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Ne fizetésként ved ki a pénzt, hanem osztalékként és akkor nincs TB járulék.
2022. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!