Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Reális ez a könyvelői díj?

Reális ez a könyvelői díj?

Figyelt kérdés

A KATA rendszer átalakítása miatt más adózásra kell áttérnem, korábban nem volt könyvelőm, mert nem éreztem szükségét, egy utalás meg a HIPA befizetését el tudtam intézni egymagam. Most úgy néz ki, hogy át kell állnom átalányadózásra, és könyvelőt keresek. Találtam párat, áfamentes egyéni vállalkozónak havi 7-8-10 ezer forintokat írnak (Bp. agglomerációja).

Ezek reális árak? Nem akarok belefutni valami barbárba, hogy olcsó, de cserébe elront valamit és én szívom meg.



2022. aug. 7. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Lehet találni ennyiért is nagyon jót, meg drágán is ócskát. Ma pl a PWC vezetője nyilatkozott ótvar nagy marhaságot az átalányadóról, pedig ugye nem olcsók...


Én 15 alatt (vidéki mszékhely) nem vállalok átalányt.

2022. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Fsms ***** válasza:
93%
Reális.
2022. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
15-25k a reális
2022. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is 15 az alja. 7-8 ezer szerintem gyanús.
2022. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%

Nem a pénzen múlik, de alapvetően a könyvelő adatrögzít, nem tanácsot ad. Beírja a programba elküldi a bevallást kész.


A szoftver havi pár ezer Ft / ügyfél, akkor marad annyi pénze amennyit egy vizszerelo 3 percenkent számlaz, okj-s magán sportedzo 20 percenkent, tehát ha okj-s sportedzovel egy szinten van akkor 20 percet.


Ennyit éri meg rád szannia, mérlegeld sok vagy kevés, én szerintem a 6-8 ezer forint kevés de a drágább se biztosíték arra hogy jobb lesz

2022. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Azért a könyvelő messze nem ezt csinálja...
2022. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

alapvetően a könyvelő adatrögzít, nem tanácsot ad. Beírja a programba elküldi a bevallást kész.


Hát hallod, várlak ma, kávét is kapsz.

2022. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Miért ? Mit csinál a könyvelő ?
2022. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy az autószerelő is csak összeolajozza a kezét, a többit a csavarhúzó megcsinálja helyette.

Szerinted a programot kinek kell beparamétereznie? Ha a könyvelő nem az adójogszabályoknak megfelelően kezeli a programot, akkor bukta az egész. A munkám elég elenyésző része, hogy a programba pötyögöm a számlákat (<5%). A könyvelő igen is ad tanácsot, konzultációt, kalkulál az ügyfélnek, egyeztetik, hogy mi lenne a legmegfelelőbb, stb stb.

Ne keverd a könyvelőt az adatrögzítővel.

2022. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
9, ez nem inkább az "adószaktanácsadó" dolga?
2022. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!