Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dropshipping kapcsán, az...

Dropshipping kapcsán, az legális, hogy eleve más gyártó termékét kezdem el hirdetni, feltenni a saját webshopomba? Amikor hozzám bejön megrendelés, akkor ugye az illető címét használom majd fel én is a gyártó oldalán -névnek is az övét kell megadnom?

Figyelt kérdés

Fentiekhez bővebben:

Hiszen ugye ennyi erővel bármilyen akár magyar terméket is (pl. bármelyik vitaminkészítményt, vagy akár élelmiszert is pl. spar -os wc papírt) feltehetnék a webshopomba anélkül, hogy az adott gyártó ehhez hozzájárult volna..pedig mégis dropshipping shopok százezrei léteznek, és nem gondolom, hogy ezek egyesével minden gyártótól engedélyt kértek volna a termékeik értékesítéséhez (amit ugye kénye-kedve szerint határozhat meg a dropshipper, ami ismét kérdéses, hogy legális-e?).

A gyártó oldalán való megrendelésnél pedig akkor felhasználható gond nélkül annak a neve és címe, aki az én webshopomból rendel, vagy ez igazából nem legális?


Plusz 1 kérdés, ami felülre már nem fért ki a karakterkorlát miatt:

Hogy amikor a gyártó az illető címére és nevére szólóan kiküldi az adott terméket, akkor ott a számlán rajta lesz a terméknek a gyártó által kínált ára (hiszen hogyan másképp is lehetne, nem igaz?), és akkor a megrendelő látni fogja egyrészt azt, hogy ki is a valódi gyártó, másrészt a gyártó által kínált (és valószínűleg jóval) alacsonyabb összeget, és én, mint dropshipper kvázi "lebukok", és valszeg soha többet nem fog tőlem rendelni..ezekkel lehet valamit kezdeni?


Előre is köszi szépen, aki tud ezekre válaszolni, segíteni!



2022. szept. 2. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
kieg.: igen, rájöttem közben, hogy élelmiszerre a spar -os wc papír nem fogja megállni a helyét, sorry :D habár ízlések és pofonok :DD
2022. szept. 2. 13:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában ez az üzleti modell teljesen legális. Viszont a részletekbe (pl. GDPR, garanciális feltételek stb.) elég könnyű belebukni.
2022. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a pluszban feltett kérdésemről mit gondolsz? A számlán a vevő látni fogja az eredeti árat, gyártót, mindent..ha mindig mindenki csak egyszer vásárolna ezek okán, elég nehéz lehet fenntartani a webshopot, mert ki az a bolond, aki X-szeres áron vásárolná meg ugyanazt és még a szállítási idő is ugyanaz, de nem?
2022. szept. 2. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki a leírtak alapján jár el az nem dropshipper. Az sima kereskedő lenne csak eszetlen, mert nem nagykerben vásárol, hanem más végfelhasználók részére üzemelő boltban. Persze tudom néha egy-egy normál bolt olcsóbb mint a nagyker. De ez inkább csak eseti, és/vagy akciózás lehet.


Normális dropshipping üzletben ez úgy néz kipl a számlán, mintha ténylegesen a te boltodból érkezett volna az áru, és a te áraidon. Persze ehhez kell normális dropsipping szerződés is.


Ha valaki úgy próbálkozik ahogy leírtad, az magára vessen, ha bele bukik akár jogi akár vásárlás elmaradás oldalról.

2022. szept. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"amikor a gyártó az illető címére és nevére szólóan kiküldi az adott terméket, akkor ott a számlán rajta lesz a terméknek a gyártó által kínált ára (hiszen hogyan másképp is lehetne, nem igaz?)"


Sok helyen már alapból nem küldenek papír alapú számlát a csomagban, hanem elekteonikusan kapod meg. Biztos meg lehet ezt beszélni a gyártóval.

A gyártó kiküldi a vásárlónak a csomagot és neked az elektronikus számlát, te meg elküldöd a saját számládat a vásárlónak emailben.

2022. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!