Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akik főállás mellett kezdtek...

Akik főállás mellett kezdtek el vállalkozni! Nem múlt el a motivációtok a főállásotokban? Nem érzitek azt, hogy már nagyon nem akarjátok csinálni, csak vártok, amíg be nem indul a vállalkozás annyira, hogy meg tudjatok élni belőle?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De, eppen ezert vettem nagyon viszza a templomból, pihenni jarok mar meloba
2022. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De. főleg akkor jött el az a pont, mikor mellékállásban 3x annyit kerestem mint a főállásomban.
2022. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A motivációm nem múlt el. De a józan paraszti eszem jósolta azt az időpontot, amikor paritáson lesz a jövedelmem. És bejött. Mikor felmondtam, a főnök hirtelen 50%-ot is emelni akart, de már nem a főnök gondjait akartam megoldani, hanem a saját üzletemet építeni. Tulajdonképpen az egyhónapos felmondási időből csak egy hetet tudtam az utódom betanításával foglalkozni, mert nem akarta elhinni a főnököm, hogy tényleg elmegyek. És nagy késéssel vett fel új embert, kétszer annyiért, amennyit én kerestem.
2022. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Hány évet dolgoztál ott?
2022. szept. 6. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol maximalista voltam, vagyok.


Egykori főállást tisztességgel elvégeztem, ám folyamat a motivációm akkor s ott is a mellék állásra fókuszált.


Idővel pedig főállást váltottam, azaz a mellékállás felfejlesztésben haladt.


Konkrét tervek, ötletek, folyamatos építés, fejlődés fontos.


Hosszabb távú opciók pl üzleti terv formájában kell, hogy legyenek.


Az "épp, hogy megélés" a legrosszabb cél.

Ha ezen ponton lépteted át főállásnak... Nos, legtöbb ember egy stagnált állapotba kerül és nem fejlődik tovább.

(sokaknak a kiadások elviszik a kis pénzüket és nem tudnak fejlesztésekre, kövi lépcsőfokra lépni.)


Vannak kivételek, ám azok ritkábbak.


A többséget felemészti az, hogy dolgozik, ám annyi erőből lehetne alkalmazott is és nem neki kell mindent csinálni+felelősség.


Akkor érdemes meglépni a lépést, ha felfelé ível a mellékállás és jövőképes.


+egyén függő ki mennyit bír, vagy hogyan bírja.

2022. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az en szakmamban az nem mukodik hogy foallas mellett csinalom a sajat munkamat.

Festo vagyok, hazaerek 5 utan, utana hova megyek dolgozni? Kinek felel meg ha 6ra megyek dolgozni hozza es 8kor megyek haza minden nap vagy ha csak hetvegen vallalok festest? Talan azoknak akik olcso festot akarnak de az akkor meg nekem nem eri meg. Mas a helyzet ha otthonrol vegezheto bizniszed van pl webshop.

2022. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!