Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műkörmösként házhoz járni?

Műkörmösként házhoz járni?

Figyelt kérdés
Most végeztem műkörmös okj képzésen és szeretnék elkezdeni ebben dolgozni. Jó lenne magánvállalkozóival de anyagilag még nem állok úgy hogy ezt megtegyem. Arra gondoltam hogy házhoz járnék egy ideig..Szerintetek az jó ötlet? Illetve kell hozzá valamilyen engedély? Ahhoz is ki kell váltani a magánvállalkozóit? Vagy mik kellenek hozzá ha kell?

2022. szept. 18. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Csak vállalkozóként tudod legálisan csinálni, mert bevételszerző tevékenységet folytatsz ami adóköteles. Számlát adni egyéni vállalkozóként tudsz csak. Lehet próbálkozni a feketézéssel, de minél tovább csinálod annál nagyobb a lebukás esélye, utána pedig a büntetés el is viszi a bevételt.
2022. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Hát én nagyon sok mindenkit ismerek, akik műkörmöznek munka mellett.

Otthon, mindenféle engedély, meg vállalkozói nélkül.

Pedikűrözni járnak ki inkább házhoz, idősekhez.

2022. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Épp azért kérdeztem mert nem akarom "feketén" csinálni csak nem tudom h mik kellenek hozzá. Szóval akkor kiváltom a magánvállalkozóit és akkor már mehet? De arra is gondoltam h szalonba mennék bérelnék asztalt vagy alkalmazotti jogviszonyban..melyik lenne az ideális kezdőként? Illetve vendégkört is szeretném kiépíteni..alkalmazottiban az lehetséges?
2022. szept. 18. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Menj el egy könyvelőhöz, ő megcsinál neked mindent és vállalkozhatsz katásként csak magánszemélyeknek számlázva havi 50 ezret kell befizetned + könyvelő + egyéb költség.
2022. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Könyvelőt muszáj? Egyik ismerősöm azt mondta nem kell könyvelő mert h én nem számlázok cégeknek...
2022. szept. 18. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

:D


Nem muszáj, de erősen ajánlott!

2022. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mocskos nap úgy megbüntet ihajj, hallottam történeteket
2022. szept. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Könyvelő miatt? Akkor muszáj.
2022. szept. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!