Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Angol cégalapítás, megéri?

Angol cégalapítás, megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főleg olyanok válaszát várom, aki tapasztalt a témában.

Online boltot működtetek, főleg itthoni eladások.

A KATA kerete nem elég, de egy itthoni Kft. már nem lenne annyira nyereséges.


Megérné-e egy Angol cég alapítás, vagy esetleg más alternatíván gondolkodjak?


Üdv.



2022. nov. 2. 13:30
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
55%
Mit árulsz a webshopban?
2022. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
55%
Mit árulsz a webshopban, amiért hajlandók a népek 17 ezerrel többet fizetni, mintha máshol vennék? Valami nem tiszta.
2022. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Fogok beszélni szakemberrel is, de mint mondta Kft.-vel már működtem, és nem jöttem ki jobban. Ezért gondolkodom külföldi cég alapításon, mert a Szlovák cég is kedvezőbb mint a Magyar.


Természetesen lehet, hogy jobban kijönnék abban az esetben, amennyiben terjeszkedni szeretnék, de egyelőre maradok az eredeti kérdésnél.


Webshopban olyan terméket árulok, ami luxusnak hangzik, de mégsem az, hisz az embernek szüksége van rá, illetve egy elég nagy problémát old meg.

Az Én termékemmel nemhogy pénzt, de időt is meglehet takarítani közép-hosszú távon, tehát gazdaságos.


Nem hajlandóak többet fizetni érte mintha máshol vennék, tévedés!

Én nem adom olyan drágán mint mások, ez lényegi különbség.

Amíg másoknak, mondhatni nagyobb márkáknak van rajta kb. 150.000Ft haszon, (de nyilván a marketing költségük sem havi 3 millió, hanem több) addig nekem ~17.000 Ft


A különbség, hogy a kapcsolataikat tudom, így a gyártási folyamat során tudom a valódi előállításához szükséges költségeket. Így tudok bőven alájuk menni az eladási árban.

2022. nov. 4. 05:53
 14/42 A kérdező kommentje:
Cégalapításon*
2022. nov. 4. 05:55
 15/42 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látom, ismét valami titkos, csodálatos termékről lehet szó... :)
2022. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Nem titkos, de ki az az idióta aki elmond üzleti titkokat?

Nem a pénzügyeim, és főleg nem a profitom érdekelt itt a kérdésben.

Ezt az itt kommentelők akarták tudni, miközben a kérdésemben egy szóval nem említettem azt, hogy mivel kereskedem.


Csodálatos termékről pedig szó sincs, hisz akkor nem lenne 3 millió forintos havi költség csak(!) a marketingre.


Itt a kérdésben az áll, hogy megéri-e Angol cég alapítása a mostani helyzetben úgy, hogy Kft.-ként nem igazán.

Esetleg más olyan külföldi cég létrehozása ami lehetséges(alternatíva).


Hol láttok olyat, hogy a termékemről beszéltem kezdetekben?

Az, hogy voltam olyan “jó fej” és törődtem azok hozzászólásaival bárhogyan is, akik nem a kérdésre válaszoltak, az nem írja felül az eredetileg feltett kérdésemet.


De a válaszomból ami fentebb olvasható, ki is derül, hogy arról nem szeretnék beszélni.

2022. nov. 4. 10:06
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Litvániában csinálj céget, itthonról intézhetsz mindent online.
2022. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
55%

Az 5-ös kommentedben odavirítottad, hogy "~17.000Ft van a beszerzés és az eladási ár között."


De se azt, hogy micsodát, se azt hogy ebből hányat adsz el, semmi épkézláb, kézzel fogható dolgot nem írtál le...

Hogy a fenébe lehetne így bármi tanácsot adni?

2022. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Utánanézek a Litván cégnek, köszönöm.


Szerintem az senkire nem tartozik, hogy micsodát. Igen, odaírtam. De mivel nem akartam leírni a pontos megnevezést, ezért próbáltam arra fókuszálni, ami úgyis érdekli azt, aki kérdezte.


A jelenlegi helyzetben havonta kb. ~80 darab számmal lehet számolni.

Ez tavaly sokkal több volt(~120-140db), akkor hoztam létre a Kft-t, mert a KATA kerete maximalizálva lett. Idén, talán kibírja az év véget, de csak talán, mert mint tudjuk, a karácsonyi szezon erős.

Viszont a cég már nem az Én tulajdonomban van…


De mint írtam, főleg olyan válaszát várom, aki tapasztalt a témában, mert akkor további kérdéseim lennének felé.


Árbevétel, költségek stb.

2022. nov. 4. 16:29
 20/42 anonim ***** válasza:
55%

Legalább a termék "csoportja", vagy típusa, és a konkrét piaci szegmens megnevezése nélkül hogy lehetne tanácsot adni?


Marhára nem mindegy, hogy IT eszközöket, vagy pedig nercbundát akarsz eladni.

2022. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!