Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Angol cégalapítás, megéri?

Angol cégalapítás, megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főleg olyanok válaszát várom, aki tapasztalt a témában.

Online boltot működtetek, főleg itthoni eladások.

A KATA kerete nem elég, de egy itthoni Kft. már nem lenne annyira nyereséges.


Megérné-e egy Angol cég alapítás, vagy esetleg más alternatíván gondolkodjak?


Üdv.



2022. nov. 2. 13:30
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
55%

Úgy bírom, amikor addig-addig locsog a kérdező, míg egyszer csak úgy előbújik a sorai közül a sánta kutya effektus, hogy a fal adja a másikat. :)

"Csodálatos termékről pedig szó sincs, hisz akkor nem lenne 3 millió forintos havi költség csak(!) a marketingre."

Valamit nagyon elszámolhattál, ha reklámra többet költesz havonta, mint a havi nyereséged a terméken. Nem vetted észre, hogy nem gyarapszik a bankszámlád, hanem apad? :)

Ha 3 milliót költenél havonta reklámra, ami magában blődség lehet, mert éves szinten melyik katás egyéni vállalkozó lenne képes 36 milliót csak reklámra költeni...?

Nos akkor 17 ezer Ft nyereség/db mellett 177 db-ot kellene havi szinten eladnod belőle, hogy csak a marketing költségeidet kitermeld. És akkor még nem vettél magadnak egy zsemlét se.

Ezzel szemben most mondod, hogy csak feleannyi, tehát havi csupán 80 db

terméket adsz el, vagyis nettó másfél millió havi veszteségben vagy csak a reklámköltéseddel.És észre sem vetted, hogy nem gyarapszik, hanem apad havi másfél misivel a bankszámlád.

És akkor arról még szót se ejtettünk, hogy standard havi 3 milliós marketing mellett észre sem vetted, hogy a tavalyihoz képest (120-140 db) havi 40-60 db-bal csökkent az eladásod!

Az meg már megint lényegtelen, hogy a 3 milliós marketing mellett a tavaly havi 120-140 db eladott termékeddel is minden hónapban veszteséget termeltél. :)

Szóval vagy idejársz hazudgálni, vagy nem tudsz számolni.

Mindkettő azt eredményezné, hogy 2-3 hónap alatt csődbe mentél volna. Magyarán csak idekamuztál valamit.

2022. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
55%

#21: én is elkezdtem számolgatni... :)


3 milliós marketingköltséggel szemben áll a 120 db-os eladás, á 17.000 ft árréssel. Ami kb. 2 millió ft árbevétel. És még sehol az ő bére, vagy más költség...


A hülyének is megéri... :)))

2022. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
55%
Majd megtoldja egy nullával, hogy bocs, nem 120, hanem 1200 terméket adok el havonta és nem 17 ezer, hanem 170 ezer egy terméken a haszon... :)
2022. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
55%
23: lesz ebből még flexi-sztori...? :-D
2022. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
55%

Csak vissza kell olvasni, össze-vissza beszél értelmetlen hülyeségeket.

Volt már kft-je, majd visszaváltott katára, de ezt már majdnem kinőtte, de a kft. még sok lenne, de a katás vállalkozás már nem az övé...

"Online boltot működtetek, főleg itthoni eladások."

Perszepersze.

2022. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
55%

:-)))))


wannabe csilliósvállalkozó... :)

2022. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
59%

Majd előadja, hogy csak irigyek vagyunk, azért ekézzük és elénekli nekünk, hogy:

Én Én Én vagyok itten a numera király! Numera király! Numerakirakirály! Húzz el innen, bébi, ne dumálj, én vagyok sztááár, bárhogy fájjáj! :)

2022. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
55%
Eleve a falat kaparom azoktól az Egokirályoktól, akik annyit jegyeztek meg csak nyelvtan órán, hogy a mondat közepén is nagy betűvel írják az "én" személyes névmást...
2022. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy mit gondoltok. Direkt nem írtam pontos számokat, pl. a marketing költségekre. De mindegy, innen már megkaptam a segítséget amit akartam, mégha privátban is.


Nem leszek rövidebb, mert nem tudjátok mi a helyzet. 😅

2022. nov. 4. 19:40
 30/42 anonim ***** válasza:
55%

Szóval Esti mese volt... :)


[link]

2022. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!