Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyit lehet profitálni...

Mennyit lehet profitálni fűszerpaprikából?többi lent.

Figyelt kérdés

Sok emberrel beszéltem már erről a dolgoról,de nem mindenre kaptam még választ+meg szeretném minnél több helyről kérdezni mit hogy kell.

Van egy 1700m2-es kertem,közepesen kötött talaj,jövőre beszeretném vetni vagy ha sikerülne palántát nevelni tavaszra akkor palántázni.


Mindenre kíváncsi vagyok,mikortól érdemes vetni,mikotól palántázni?



Tő/sor táv?


Amire leginkább kíváncsi vagyok az a tápanyagozása,erről szinte nincs semmi információm. vetés/palántázás előtt,után vagy közben? miből mennyit?


Víz igénye?felülről kell csololni,vagy inkább árasztani?


permetezése?hányszor,milyen szerekkel?Lombtrágya?milyet és mennyit?


gyomírtása?milyen szerrel,vetés/palántázás előtt vagy után?



egy átlagosnak mondható évben kb,mennyi tiszta pénz marad 1 hektáron ha minden költséget leveszünk a bevételből?



2022. nov. 7. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
És ezeket a pénzt érő információkat miért is mondaná el neked bárki, ingyen, hogy azzal konkurenciát teremtsen magának?
2022. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló képzeld én termelek mást is,és ha megkérdeznek én szívesen segítek a másikon és egy huncut forintot nem kérek érte,ilyen még megsem fordult a fejemben,ennyire nem vagyok kapzsi :)

ez inkább rossz indulat mint valami stratégia,attól még nem fog le menni az ára meg be telni a piac hogy én kb segítettem így már néhány 10 embernek...meg ha mindenki segít a másikon és többet tud termelni,ez butaság+rosszindulat

2022. nov. 7. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Zöldségtermesztők kézikönyvében a válasz.
2022. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az itteni mindenhez is értő GYK-s úri közönség nem lesz neked partner ebben. Itt csak fikázást és lesajnálást kaphatsz. Bocsásd meg nekik ezt és inkább fb csoportokban, vagy konkrét helyi gazdálkodónál keresd a választ. Itt nálunk van egy paprikás fickó a faluban, de szerintem ő nem fűszerpaprikát termeszt, hanem inkább friss étkezésit, meg savanyítani valót. Biztosan van ott a környékeden is ilyen, akivel diskurálhatsz.
2022. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-4 válaszadó köszönöm!

Van néhány ismerősöm,konzultáltam is már velük majdnem mindenről,de annak reményében írtam ki ide ezt a kérdést hogy hátha megtudok valami új,fontos dolgot.

2022. nov. 8. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!