Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fűszerpaprika termesztéssel...

Fűszerpaprika termesztéssel mennyi pénzt lehet keresni?

Figyelt kérdés
TUDOM a felvásárlói ár, évszak, föld minősége stb befolyásolja. Aki foglalkozik ilyennel biztosan tud mondani egy átlag terméshozamot meg nagyjából milyen kiadásokkal jár a termesztése 1 hektárra. Kíméljenek a "nem érdemes foglalkozni vele mert sokat kell kapálni meg amúgy ezzel meg azzal érdemesebb foglalkozni". Van egy kis földem nem nagy 1 hektár szegeden, ami full homok így a paprikára gondoltam.

2014. dec. 21. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem a szegedi paprika termesztőktől érdeklődsz? Ők tudnak válaszolni a kérdésedre.
2014. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtörtént 3-al is megpróbáltam beszélni, akik igazából kollégáim. Nem adtak egyenes választ kicsit úgy jött le nekem, hogy nem akarnak konkurenciát maguknak így használható infó nélkül vagyok továbbra is. Abból, hogy "megéri" vagy "nem éri meg" vegyes dolgokat tudok leszűrni. Van akinek 1 milliós haszonnal már megéri van akinek 3 milliós haszonnal sem éri meg mert sok vele a munka.
2014. dec. 21. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Bizony, hülye lenne kiadni neked belső titkos infókat. Dolgozz meg a pénzedért!

Ha ennyire nem tudsz kalkulálni és utánajárni, akkor nem való neked a vállalkozás.

2014. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván utána néztem neten és ki jött nekem is egy szám. De ez az internet...lehet olyan írta aki sose fogott kapa nyelet. Légyszíves kíméljenek az ilye kommentelők mint az előző. Aki foglalkozott v foglalkozik vele es hajlandó segíteni az válaszoljon! Köszönöm.
2014. dec. 22. 07:49
 5/5 anonim válasza:

kedves kérdező, ahhoz hogy egy hektáron paprikát termesszen minden képpen erős kertészeti, növénytermesztési ismeretek szükségesek, plussz gépi eszközök, öntözési lehetőség, plusz tapasztalt. az interneten található fajta ismertetések szoktak hozam adatokat megadni, amik a legoptimálisbb körülmények között igazak, tápanyag, víz, szaktudás,fügvényében, felvásárlási árak után pedig érdeklődjön cégeknél feldolgozóknál illetve hírdetésekben. Ezek után állapítsa meg, talaja tápnyagtartalmát, számolja ki mennyi kerül a tápnyagutánpólás, mennyibe kerülnek növényvédelem költségei, minden évben vannak aszályos időszakok, z öntözésköltsége hogy biztosan legyen termése, és betakarítás költségei. ezek után végezzen több forgatókönyvvel kalkulációt, ne feledkezzen el vadkárról

1 hektár föld pedig kézzel művelve egy embernek túl sok

géppel meg túl drága, egy ismerősöm 25x25 méteres területről ugy 80 kg szárított paprikát állított elő de ez flun belüli enyhébb klímáju helyen volt fekete földön öntözö rendszerrel

2017. júl. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!