Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használtautókat, használt...

Barnabas989 kérdése:

Használtautókat, használt motorkerékpárokat illetve bérbe szeretnék kiadni autókat sofőr nélkül egyéni vállalkozó formában . Milyen adózási forma a legalkalmasabb erre ? Általány adózásról hallottam már,de nem vagyok képben sajnos.

Figyelt kérdés
Könyvelőt sajnos nem tudok megkérdezni ,mivel a 40 km-es körzetben egyik sem vállal illetve egyik sem tud fogadni . Olvastam a költséghányadokról is . Valaki el magyarázná nekem hogy hogy is működik ez akár példával ?

2022. nov. 17. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Részletes adótanácsadást senki nem fog neked adni ingyen...


Ez túlmegy a GYK válaszablak keretein.

2022. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Könyvelőként mondom neked, hogy az, hogy nem fogadnak az nettó baromság. HA nem fogad, akkor tovább mész egy olyan irodához, ahol van online kapcsolattartás (amúgy manapság ez már szinte alap). Maga az adózási mód ezer meg egy dologtól függ, mindenképp keress fel egy szakembert.
2022. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Láttam már hasonló kérdéseket a kata formáról ,amire választ is kaptak .

Azok a kérdések is túl mentek a GYK keretein ?

Köszönöm ,de én nem egy ilyen jellegű válaszra vártam a kérdésem feltétele után .

2022. nov. 17. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

3: szemmel láthatóan halvány lila ködös fogalmad sincs az egészről, álmodozol arról, hogy te majd vállalkozol.

Így soha nem lesz belőled vállalkozó, még szuper könyvelő mellett sem.


Rengeteg aspektusa van annak, hogy milyen adózás éri meg. Nem csak a várható forgalom nagysága, de még kb. tucatnyi körülmény.

És nem érted azt sem, hogy miért nem lehet ezt itt megválaszolni, félmondatos alapinfó után...

2022. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kérdésemben le írtam, hogy nem vagyok képben . Azt szeretném, hogy képbe legyek . Nem a véleményedre vagyok kiváncsi ,hogy te milyen vállalkozó szellemiségű embert látsz bennem , hanem arra ,hogy mi az általany adózás lényege .
2022. nov. 17. 16:05
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Épp ezért kell egy (online) tanácsadás neked.
2022. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Üzleti terved megvan már? Vazlatosan legalább.. előzetes piacfelméressel, eszközbeszerzesi költsegbecslessel, forgalom kb nagsága, stb stb?
2022. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen mindent elterveztem . Ha nem tettem volna, akkor az is szerepelne a kérdésben .
2022. nov. 17. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:
De akkor az adózási opciókat miért nem olvastad át alaposan? Ha van üzletivterved, akkor kb tudod a költseghányadokat és egyéb penzügyi számokat amik alapján mar kiderül, h melyik adózási fajta lesz ehhez jó.
2022. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!