Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha másodállásban egyéni...

Ha másodállásban egyéni vállalkozó akarok lenni, arról tudnia kell a főnökömnek? Kell értesítenem róla, ki fog derülni valahogy?

Figyelt kérdés
2022. nov. 7. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Munkaszerződésedben van a válasz
2022. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Csak ne azon a területen akarj vállalkozni, amilyen cégnél dolgozol és akkor nincs gond.
2022. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkaszerződésben a válasz, vagy simán megkérdezed.

#2: Miért ne vállalkozhatnál ugyan abban az irányban?

2022. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Van egy víz-gázszerelő vállalkozásod. Az egyik alkalmazottad ugyanazt a munkát végzi másodállásban, és mivel kisebb költségei vannak meg ki tudja milyen munkát végez ezért alád tud ígérni, ezzel ügyfeleket happol el. Te hogy állnál hozzá?
2022. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Villanyszerelő vagyok, cégnél dolgoztam, nem láttam már kb. a maszektól, cégtől vittem az anyagot kedvezménnyel, de mindent kifizettem, nem csórtam el. Annyi hogy én nem vállalkoztam, csak simán full feketén, tudták a cégnél is, nem volt belőle probléma addig ameddig a feladatomat elláttam. Annyi, hogy mivel nagyobb munkáink voltak a cégnél, így esélyem sem volt, de ezt az elején tisztáztuk is, hogy oda nem ahonnan eszünk.

Én nem problémáznék, ha önnálóan tud saját munkát csinálni, akkor tud alattam is dolgozni.

2022. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a munkaszerződésben, hanem az mt-ben van a válasz

Vonatkozik erre is a tájékoztatási kötelezettség (indokolt esetben tiltható is). És nem feltétlenül csak azért, mert mondjuk konkurrencia lennél. Azért is pl, mert nincs semmi pihenés, ami a munkadat befolyásolhatja.

2022. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!