Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges így egyéni vállalko...

Lehetséges így egyéni vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Pár éve elvégeztem egy képzést, (akkoriban okj) kézápoló és műkörömépítő, illetve szépészeti szolgáltatóegység üzemeltetése modulokkal, akkoriban ezt tudtam volna használni egyéni vállalkozás indítására, de úgy hozta az élet, hogy inkább tanultam még.


2021-ben viszont annyira sok változás történt az okj és felnőttképzések körül, hogy nem tudom eldönteni; lehetséges még ezzel a régi kis bizonyítványommal vállalkozni? Vagy szükség van valami újfajta képzésre is?


A következő kérdésem pedig az lenne, hogy fel tudom-e venni a tevékenységi körök közé a szempillaépítést? Vagy először kozmetikus technikus / sminkes és szempillaépítő képzésre kell menni?


Már voltam könyvelőnél, kormányablakban, navnál, iparkamaránál, mindenki csak nézett rám, hogy hát ő ezt nem tudja, menjek ide meg oda, majd ott segítenek. Persze nem így történt, szóval egy próbát megér, hátha valaki itt járt már hasonló cipőben és tudja a választ a kérdésemre. 🙊



2022. nov. 22. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Kevés az olyan tevékenység, amihez konkrét végzettség van előírva. Nézz utána az ÖVTJ-ben, hogy kell-e végzettség a szempilláshoz (valszleg nem).
2022. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Itt le van írva pontosan, hogy a végezni kívánt tevékenységhez mi kell: [link]

Amúgy a kormányrendelet mellékletében érdemes keresni, hogy milyen régebbi végzettség melyik mainak van megfeleltetve.

2022. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Muszáj, hogy tudj. Én 11 éve végeztem, mint kézápoló és műkörömépítő, azóta mester fokozatom van meg egy csomó továbbképzésem. Most abba kéne hagynom és megcsinálni újra a manikűrös és körömdizájner szakmát, ami kb ugyanaz csak más a neve? Vagy anyának is, aki 25 éve csinálja már kb és oktató? :D

Pillásnak kozmetikus vagy szépségtanácsadó alapszakmával lehet úgy tanulni, hogy utána dolgozhass is vele. Egy sima műszempilla építőt elvégezhetsz bárhol, de ha nincs meg hozzá valamelyik szakmád a kettőből akkor elvileg nem dolgozhatsz vele legálisan, akkor sem ha amúgy körmös vagy. De ebben annyira nem vagyok otthon lehet hogy ez is változott.

2022. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Wow, itt egy óra alatt sokkal több hasznos választ és segítséget kaptam, mint személyesen a fent említett helyeken :) Gyakran bújom a gyakori kérdéseket, a férjem pont kérdezte is a minap, hogy aktív-e még az oldal. Nos az nem kifejezés :))

Nagyon szépen köszönöm nektek a sok segítséget, mentek is a zöld kezek!


Utolsó: pont ezen gondolkoztam, hogy nem létezik, hogy 2011ben kifizettünk a 6 hónapos tanfolyamért súlyos százezreket, és most ismét szükséges lenne valami hasonló ideig tartó és ugyanilyen árfekvésű képzés.. elég nagy kitolás lenne az emberekkel. :)

2022. nov. 22. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!