Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akik teljesen a nullarol es...

Akik teljesen a nullarol es egyedul epitettek fel a vallalkozasukat, hogyan csinaltak?

Figyelt kérdés

Tehat konkretan ti hogyan csinaltatok, csak ugy nem szabad kiirni a kerdest :) Azokra vagyok kivancsi, akiknek foglalma sem volt az egeszrol, amikor megfogalmazodott a gondolat, hogy vallalkozni kell, csak az otlet volt meg, akiknek semmi segitsege nem volt, nem volt partner, csaladban, barati korben mindenki az alkalmazotti letben latja a biztonsagot es esetleg meg probaltak is rabeszelni, hogy hulyeseg, cegnel kell dolgozni es kesz, tehat abszolut nem ereztetek semmifele tamogatottsagot.

Azon kivul, hogy persze, nem foglalkoztatok vele. Eleg lehet egy jo konyvelo, aki megmondja a szukseges lepeseket es legalabb rajtad kivul van egy darab ember, aki nem nez teged hulyenek?


2022. dec. 6. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Én főállás mellett kezdtem kicsiben. Korábban sosem volt vállalkozásom. Szépen lassan kinőtte magát, ma már három alkalmazottal megyünk. Nem leszek milliárdos belőle, de az asszonyt meg a gyereket el tudom tartani belőle kényelmesen, és van bőven megtakarítás is.
2022. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Projektmendzser főállás mellett kezdtem, a doktorim mellett folytattam, aztán amikor kb 60%ban kitöltötte az időm, akkor elkezdtem túllépegetni a KATA 12M-s éves keretem. Már 500-750 EUR között van a napidíjam. Aztán Kft-t csináltam, nagyobb halakra is vadásztam, és működött a dolog, de itt még mindig alapvetően a saját tudásom adom el, és az alkalmazottaknak outsource-olom a könnyebb részét.


A másik vállalkozás egy több éves kutatás-fejlesztési projektből indult, amit továbbvittünk egy szoftveres modullá kollégákkal, és szépen lassan szolgáltatássá fejlesztgetünk. Itt is elég komoly szakmai tudás és nemzetközi kapcsolati háló kell, a csapat kétharmadának doktorija van.

2022. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Foallas mellett mennyi idot tudtatok ra szanni napi szinten? Illetve hogy nezett ki a dolog eleinte, mikor lett meg az elso ugyfel, utana mennyi ido kellett a masodikig?


2# De jol ertem, hogy te eleve azzal kezdtel vallalkozni, amit dolgoztal, tehat nem egy teljesen uj teruleten? Ez igy legalabb annyiban konnyebb, hogy megvolt a szakmai tapasztalat, gondolom volt par kapcsolatod is, amivel tudtal uj ugyfeleket szerezni.


Mi a helyzet akkor, ha olyan teruleten akarsz vallalkozni, amihez azelott nem volt kozod, mint alkalmazott? Egyszeru pelda, pl nyitni akarsz egy kavezot, ehhez azert nem kell kavekeszitesi tudas, inkabb vallalkozasi ismeretek es a szabalyokkal kell tisztaban lenni. Hogyan futtatod fel a kavezot, hogy sok vendeged legyen, ha az elejen meg az ot darab ismerosod sem akar odamenni, mert ok utaljak a kavet. Jol gondolom, hogy ilyen helyzetben ugy tudsz nyerni, ha sokat olsz a marketingbe es a brandingbe es elo tudod adni ugy, hogy ez valami szuper kulonleges hely, es mas igazabol nem is kell ahhoz, hogy legyenek vendegek? (A kavezo csak egy pelda, de szemleltetesnek jo.)

2022. dec. 7. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Igen, szakmámba vágott. Rájöttem, hogy amit napi 50 EUR-ért csinálok, azért a szervezet 500-at kap. :D Itt elkezdtem 200-300 napidíj körül szakmai feladatokat vállalni itt-ott, tréningeket tartani, továbbképeztem magam, kapcsolatokat építettem, ugrottam a lehetőségekre. Évek alatt felépült egy erős kliensbázis.


Ha tök más területen vállalkozol, nyilván invesztálni kell emberekbe akik tudják mit csinálnak, stb stb. Egy kávézó még oké, mert nagyjából vágod mi történik ott, de azért ennél komplikáltabb sztorikba nem vágnék szaktudás nélkül.

2022. dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azert volt jo pelda, mert nem olyan dologrol van szo, amihez sok eves tapasztalat es szaktudas kellene. De megis picit elveszve erzem magamat, a lepesek elmeletben megvannak, csak fogalmam sincs, hogy lesz ebbol mukodokepes vallalkozas, nem tudom, mi az, ami miatt pont engem valasztananak emberek.

De lehet eleg lenne egy jo szovegiro, aki megirja a weboldal tartalmat, mert kb itt vagyok a legjobban elakadva szerintem, hogy egyszeruen nem tudom, mit kellene irnom ra, vagy egy hirdetes szovegebe mit irjak, de gondolom nem veletlenul kulon szakma ez is.

Szoval meg kell keresni a megfelelo szakembereket es ne akarjak mindent egyedul en megoldani?

2022. dec. 7. 06:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha neked nem megy, kénytelen leszel kiszervezni valakinek, igen.
2022. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a marketingnek pont ez a lényege, hogy te mondod meg az ügyfeleknek, hogy miért te vagy a legjobb, miben vagy más mint a többi. Amíg ezt te magad sem tudod, szerintem semmibe sem érdemes belekezdeni.
2022. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Inkabb csak jol megfogalmazni nem tudom. De lehet kulso szemmel jo, csak magammal vagyok kritikus.
2022. dec. 7. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
szövegíró sem fogja jól megfogalmazni. Ír 10 féle hirdetést, aztán teszteli. Abból kiderül vagy harapnak rá az emberek vagy nem. Amelyikre van reakció, arra költi a marketingkeret nagy részét.
2022. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!