Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy aranykalászos gazda...

Van egy aranykalászos gazda végzettségem (is), meg 2000 nm szőlősöm présházal(kb nyaraló szintű ~ 40 négyzetméteres) de nem akarok szőlészkedni, mert baromság, hogyan érdemes "őstermelnem"?

Figyelt kérdés

A szőlő egy része kiirtható?


A papírmunkát nem nagyon erőltetném átminősígettetéssel stb vel, felőlem maradhat a szőlő egy része, de mi lenne az amivel pénz is tudnék keresni mint gazda?



2022. dec. 8. 08:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

OK, a benapozottság és annak hiánya jogos, így már értem ha szabadulni akarsz tőle.

Merre található egyébként?

2023. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem akar szabadulni tőle, a házat meg akarja tartani. Amúgy a haszonbérbe kiadás nem azt jelenti, hogy a házat is add ki, kérdező. Csak a szőlőt.

Más kérdés, hogy sok munka van egy szőlővel és a maximum 80-100 Ft-os kilónkénti eladási ár nem sok jót jelent, ha nincsen saját pincéd, hogy bort készíts belőle.

2023. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Pontosan értem, én akartam vele haszonbérbe kiadatni :) Ha közelebb lenne (most olvastam csak hogy Zala folyó) én kivenném ilyen rendszerben és csinálnék belőle a saját pincémben bort. De szerintem ez pont nem az a vidék lehet ahol érdemes ezzel foglalkozni, pláne ilyen sanyarú sorsú szőlővel. Azon se lennék meglepve ha ottello vagy hasonló 'papa kedvence' szőlő lenne aminek értéke egyenlő a nullával, max valami vén alkesz akarna belőle "bort" csinálni, azoknak meg szokott sajátjuk lenni.
2023. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az otelló nem jó szőlő?
2023. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Borszőlő = Vitis vinifera.

Az otelló nem az.

Attól még van aki megissza, tegye.

Én nyersen se bírok megenni 2 fürtnél többet, van aki kg számra zabálja.

Nem vagyunk egyformák.

Azért az nem véletlen, hogy hivatalosan tilos belőle bort készíteni, nem szabad telepíteni stb. Kb 100 éve.

2023. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amit még csinálhatsz kérdező és mostanában divatos, az a szedd magad akció. Meghirdeted a szőlőt szüretre magánszemélyeknek. Eljönnek családostul és szednek maguknak saját fogyasztásra pár kiló finom szőlőt.
2023. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Lentitől pár km-re található közel van több város is.
2023. aug. 17. 20:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszi, az már nekem sajnos messze :(
2023. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!