Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aranykalászos gazda saját...

Beugro kérdése:

Aranykalászos gazda saját válalkozás szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Aranykalászos gazda tanfolyamot szeretném elvégezni januárba. Én egy 1200fős faluba lakok van 9 hektár földem szeretnék állatokat venni illetve majd egy traktort 23 éves vagyok és szeretnék a saját lábamon állni szerintetek jó ötlet lenne? Tudom hogy sok munkával jár de a magam ura lennék és itthon lennék illetve itthon keresném meg az én saját pénzemet köszönöm előre is a válaszokat

2016. dec. 10. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

9ha ahhoz hogy megélj (főleg ha családot is szeretnél) kevés.


Viszont ha tényleg mg-vel akarsz foglalkozni akkor meg kell az aranykalászos. Már az őstermelőihez is kell, ha meg pályázni akarsz (fiatal gazda) pláne.

2016. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vigyázz! Amiről beszélsz, hogy "mezőgazdasági vállalkozó", ugyanolyan kemény adózási móddal jár, mint bármely más területen vállalkozó.


Amit szeretnél csinálni, ugyanazt megtehet "mezőgazdasági őstermelő" megnevezés alatt is, lényegesen kedvezőbb az adózási feltétele.


A tanfolyamot mindenképpen célszerű elvégezni.

Hogy mennyire jó ötlet? Csak annyira, amennyire a megtermelt árut a piacon el tudod adni. Akár állattenyésztés, akár növénytermesztés, nagyon nagy bennük a rizikó. De ha nincs más lehetőséged, jobb mintha semmit sem csinálnál.

2016. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most nézem, a két 67 %-os válaszoló, nem ugyanaz a személy, de gyakorlatilag úgy gondolom mindkét válasz hasznos, és megfontolandó. :))
2016. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a villámgyors válaszokat :) Igen tudom hogy eléggé bonyolúlt meg rizikós de minden válalkozásnak megvan a saját szépsége és hibája
2016. dec. 10. 15:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom ha van rá pénzed csináld meg az aranykalászost, váltsd ki az őstermelőit és munka mellett (már ha van munkahelyed) kezdj el gazdálkodni. Meg fogod látni, hogy ezt akarod e. Ha igen, akkor később még mindig ráérsz egyéni vállalkozónak lenni.

Őstermelőivel kedvező az adózás. Kezdésnek elég.

2016. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanfolyam szükséges a gazdálkodáshoz, pályázatokhoz. Őstermelőként kezdj mindenképpen, de gondold át alaposan, hogy akarod-e. Én 20 év másodállású őstermelés után adtam ki bérbe 2 éve 16 hektárt. Búzát és maás szántóföldi növényeket termesztettem. Voltak veszteséges éveim is, az utóbbi években szinte csak a földalapú támogatás hozta a hasznot, de fejleszteni ebből sem tudtam. Sok gépem is van mégsem érte meg. Valamilyen feldolgozott termékre kellett volna ráállni ( sajt, lekvár , savanyúság stb. ) de nem volt sem pénzem és még inkább bátorságom sem belevágni.
2016. dec. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát saját magam ura akarok lenni ezt az aranykalászos gazdát jó lenne elvégezni mert fater is mondta hogy ebbe van pénz. Venni kell még igaz földet de érdekel engem az egész dolog főleg ha én magamnak keresném meg a pénzt jah és igen én fő állásba szeretném csinálni szval csak ezzel foglalkoznék
2016. dec. 12. 16:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írtam is, mezőgazdasági őstermelőként sokkal kedvezőbb az adózás, mint mezőgazdasági vállalkozóként.

Egyébként pedig minden jogosultságod, nyugdíj-alapod, stb. stb. ugyanúgy meg van, mintha vállalkozóként csinálnád.

2016. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Állatokkal szeretnék foglalkozni, termelni növényeket,telkeket levágni, a faluba páran csinálják sőt a melletünk lévő több faluba is és úgy látszik eléggé jól megy mostanába. A melletünk lévő faluba egy csávó 3-4 házet vett meg mert kellet neki a terület most elméletileg nagyon megy ez a biznisz
2016. dec. 13. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:

9 ha már nagyon jó kiindulási alap, szerintem jó ötlet.

Én 0-val kezdtem, de van munkám mellette.

Ne szalszd el a földalapú támogatási kérelem benyújtását már idén! Egy vagyont kapsz érte...

2017. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!