Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jó ötlet lehet közös családi...

Jó ötlet lehet közös családi vállalkozást, cégcsoportot indítani rokoni vezetéknév alapján? (bov lent)

Figyelt kérdés

Tehát vagyok én pl. Xyyyz Károly. Teszem azt. Az Xyyyz vezetéknév annyira ritka hogy csak korulbelul 10-20 elo csaladtag birtokolja. Mindenki massal foglalkozik az eletben van akinek gyereke is lesz lassan, vagy van mar akik orokolni fogjak a nevet.


En arra gondoltam hogy erre epitek egy brandinget amit barki felvehetne a csaladbol es egymasnak tudnank ajanlani uzleteket. Akar ingatlan. Vendeglato, Uzlet, Tanacsadas, tervezes stb.


A problema az hogy van marketinges, uzleti tanacsado a rokoni agon de o pl megmondta hogy ebben nem szeretne reszt venni. En a fejem a falba verem hogy ez mennyire rossz kezdet így és egyaltalan miert nem. Ugy erzem ezzel mar szuletese elott elverzik az egesz. De lehet jobb is igy. Hogy nem lesz belole semmi. Vegulis milyen hatulutoi lehetnek ennek? Vagy milyen elonyei?


En nyitottam egy kozos fb csoportot, a kedves marketingesunk rogton ki is lepett belole a tobbiek meg csak (10 ember) az idos nagypapamon kivul semmilyen aktivitast nem mutatott. En hiaba magyaraztam hogy a legnagyobb cegek vallalatok mind csaladi alapon indultak csaladi vezeteknevet vittek tovabb pl (Siemens, stb) a loteri kutyat ugy nez ki nem erdekli. Arculatot is csinaltam. Logot a vezeteknevunkhoz es megvettem egyelore a .hu domaint.

de mondom. egyelore a kutyat nem erdekli egyik rokonom meg rogton kerni akart tolem penzt h ha ilyen otleteim vannak hatha van.

szoval katasztrofa.


beleraktam egy csomo energiat valamibe es csak negativat kaptam vissza.


De a kerdes az h egy ilyen ossz-rokoni uzleti egyuttmukodes normalis esetben tehat nem az en agyhalott rokonaimmal. Mukodokepes lenne?


2022. dec. 28. 16:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Eleve azt nem ertem h az a rokon akinek ugyanaz a neve, uzleti tanacsadassal es marketinggel foglalkozik miert lepett ki a kezdemenyezesbol. a masiknak hogy volt pofaja penzt kerni. a tobbiek meg az apamtol kezdve az osszes rokonig honapokon keresztul egy szot nem irtak a csoportba. annyit sem h sziasztok egy mosolygos fejjel.
2022. dec. 28. 16:23
 2/13 A kérdező kommentje:
Es akkor kezdjek idegenekkel akik 100x elobb atvernek es lehuzhatnak es sosincs teljes bizalom mert a csaladtagjaim eletkeptelenek...
2022. dec. 28. 16:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Sirni tudnek. eskuszom. epitesz egy brandinget. logó. név. fb csoport. osszehivod az embereket. es csak egy csomo negativ energiat kapsz vissza.......... pedig nagyon erős nevünk van.
2022. dec. 28. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarják, nem fog működni semmi. De a Siemens nem is ìgy indult szerintem, hogy semmi innováció, semmi üzleti terv, csak várja az ingyenmunkát a marketinges rokontól.
2022. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A marketinges rokon degeszre kereshetné magát. szazmilliokrol ha nem milliardokrol lehetne szo ha ezt kozosen fel tudnank epiteni. egyedul nekem nem megy. es ez nem ingyen munka lett volna. En mar kitapostam egy utat a fejlesztés területén. ingatlan. gyartas, stb. a tobbi mar a kapcsolatokon es az uzleten mult volna....


ha nem kell akkor nem kell. en nem fogom tonkretenni magam ha ez eleve igy indul.

2022. dec. 28. 16:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez valami oltári baromság.
2022. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem baromság. Ez egy semmi.
2022. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ötleted nincs magyarul csak annyi, hogy ritka nevetek van. Szerinted ez hol üzlet. Egy értelmes kérdést nem sikerült leírni.
2022. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Tehát nincs semmi ötleted a cég tevékenységére, nincs üzleti terved, csak találtál egy (szerinted) jó nevet, és ahhoz akarod a céget igazítani? Mondanám hogy gombhoz a kabátot, de ez még annál is rosszabb.
2022. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből gondoljátok, hogy nincs üzleti terv, nyilván nem itt a gyakorikerdesek.hu oldalon fogom megosztani, viszont úgy emlékszem leírtam egy két konkrét példát. Senki sem a kérdésre válaszolt.

"kitapostam egy utat a fejlesztés területén. ingatlan. gyartas, stb. a tobbi mar a kapcsolatokon es az uzleten mult volna...."

Ezt nem viccből írtam, ahogy a többit sem.

2022. dec. 29. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!