Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Névváltoztatásom volt (vezeték...

Névváltoztatásom volt (vezetéknév, önszántamból) most ugye cserélnem kell át az okmányaimat. A TAJ-kártyám nem engedik, mert jelenleg "piros" vagyok. A kérdésem az, ha teszem fel holnaptól fizetem magam után TB járulékot, mikortól lesz újra zöld?

Figyelt kérdés

#TB, Nav
2020. máj. 26. 10:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ha most igénylem, hogy az önkormányzat mentesítsen a fizetési kötelezettség alól (amíg suli nem kezdődik nem tudok dolgozni menni, nincs kire hagyni a gyereket) akkor lesz zöld jelzésem? Nagyon fontos lenne, hisz változott a vezetéknevem, a TAJ kártya is okirat, nem értem miért nem cserélhetem Le? A lányom iratait is cserélni kellett, hisz az édesanyja leánykori neve megváltozott, csak nem maradhatok úgy, hogy szig., lakcím kártya stb Kiss Julianna, a TB kártyán meg a régi vezetéknév szerepel. Teljesen tanácstalan vagyok.
2020. máj. 26. 10:43
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Azonnal zöld lesz a tb-d, ha elkezded fizetni.

Egyébként én egy éve mentem férjhez és változott meg a vezetéknevem, de a taj kártyámat nem cseréltem le. Senki nem szólt még érte. Olyan gyakran egyébként sem használja az ember szerintem, hogy zavaró legyen.

2020. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nekem muszáj cserélnem, mert új születési anyakönyvi kivonatot kaptam, tehát mint születési név változott. Na meg ugye szeptemberben ha megyek dolgozni, csak az "új" nevem kell szerepeljen mindenhol, ezért is kellett a lányom iratait is cserélni, mert "anyja leánykori" neve változott meg.

2020. máj. 26. 11:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Én se cseréltem le, nekem a kórházban szóltak is érte, mondtam, hogy leszarom, a TAJ szám nem változik.
2020. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Jah, és ha munkanélküli lennék, nem az lenne a legnagyobb bajom, hogy nevet változtassak.
2020. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

"Nagyon fontos lenne, hisz változott a vezetéknevem, a TAJ kártya is okirat, nem értem miért nem cserélhetem Le? "


Ezt én sem értem. A két dolognak semmi köze egymáshoz. Szerintem összefutottál egy, a dolgához nem értő ügyintézővel...

2020. máj. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem, bár lehet nem ért ahhoz amit csinál, de nekem ez most nem oszt nem szoroz.

MINDEN IRATOM cseréltetni kell, mert a gyári nevemen nem maradhatok. (nem bűncselekmény miatt)

Mennem kell dolgozni, eddig is kellett volna, de pont buktam a vezetéknevem miatt. Itt vagyok 35 évesen, és erre kényszerülök.

2020. máj. 27. 11:52
 8/10 anonim válasza:

Üdv! Bocsi,érdekelne, hogyan működik a vezetéknév megváltoztatása! Le tudnád írni röviden, ha szépen megkérlek, légy szíves?

Bocsi az offért.

2020. máj. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Bemész a helyi anyakönyvvezetőhöz, elmondod mit szeretnél. Tehát megindoklod miért szeretnél változtatni nevet.Ő elküldi ezt a fővárosi anyakönyvi és állampolgári osztályra Pestre. Ja, veszel előtte egy 10.000 Ft.-os illetékbélyeget. Ha engedélyezik, kapsz egy levelet, hogy ok. Aztán innentől vársz. Kb 3-4 hét múlva megkapod az új születési anyakönyvi kivonatot, azzal mehetsz okmányirodába iratokat cserélni.

2020. máj. 28. 09:43
 10/10 anonim válasza:
78%
Köszönöm!
2020. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!