Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pályakezdő asztalos vagyok,...

Pályakezdő asztalos vagyok, saját műhely még távoli álom, próbálkozom apróbb de minőségi termékekkel, mi az a határ, ahol már paráznom kell a nav-tól és kéne vállalkozás és számlázni?

Figyelt kérdés

Főleg konyhai cuccokkal kísérleteztem eddig, különféle vágódeszka, fűszertartó, lábos fedő tartó, fa kosárkák, kis dobozkák, késtartók, bortartók, ilyesmik, nem halmozok fel raktárkészletet, nem tervezek egyelőre nagyobb pénzt belefektetni, csak azt készítem el, amit éppen megbis hirdetek és általában addig nem állok neki másnak, míg azt el nem adom, havi kb egy 20-as plusz bevételem volt eddig, viszont találtam egy olyan terméket, amire most eléggé ráharaptak, kb 5000ft hasznom van 1-1 darabon és karácsony óta heti 2-3darabot el tudok adni belőle. Szóval most haladok a havi fix 60.000 bevétel felé. Ami ugye évi 720.000…

Szóval nem ebből leszek még csilliárdos, de anyukám nagyon aggódik, nehogy megszívasson a NAV, és igazából már telebeszélte a fejem, már én is kezdek ezen parázni, szóval ez a kérdésem, hol a határ ahol már kéne ehhez egy egyéni vállalkozás vagy ilyesmi?



2023. febr. 9. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen határ. A nav már pár tízezer forintért rád szállhat. Az egy másik kérdés, hogy ez megtörténik e, de ha igen, akkor semmit nem szólhatsz miatta.


Ilyen szakmákban főleg egy elégedetlen ügyfél miatt fognak elcsípni, vagy ha pl valami vatera szerű oldalon árulod a termékedet, és a navnak feltűnik, hogy nem a saját használt vackod adod, hanem kereskedsz (erre van a navnak riportja az ilyen oldalakról).


összességében tehát van kockázat, de és inkább szerencse kérdése, hogy tudod e akár évekig csinálni, vagy a jövő héten megbuksz, mint bármilyen "határé"

2023. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp csinálgatok én is kézműves dolgokat, de pont az miatt, amit az 1-es mond, csak személyesen, szóban, ismerősöknek adok el dolgokat.
2023. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm szórakozó helyen dolgozik. Mindig mindent szabályosan beütnek a pénztárgépbe, mert nem éri meg a bírságot, amit nyerni lehetne rajta, hogy nem teszik.

De a NAV ellenőrök sokkal kitartóbbak, mint amennyire figyelni tudnak a pultosok egy forgalmas este nagy pörgésében. Volt olyan ellenőrzés, ahol már a tizedik kört kérte ki egy asztaltársaság, minden rendben volt. Amint nem kaptak blokkot, rögtön felfedték magukat az ellenőrök, hogy ez próbavásárlás volt és jön a büntetés.


Nem attól függ, milyen gyakran, vagy mekkora összegben csinálod, hanem hogy épp belefut-e egy ellenőr a termékedbe, vagy esetleg egy jóakaró felhívja-e a figyelmüket rád, vagy sem.


Érdemes elbeszélgetni egy könyvelővel, hogy tudnád legálisan csinálni. Mivel az ilyesmi erősen eszköz és alapanyag igényes tud lenni, az is érdekes kérdés, mennyi mindent tudsz leköltségelni.


Na meg hogyan tudnád tovább növelni a rendelési (és gyártási) mennyiséget, hogy ne csak ilyen kis tételekben gondolkodhass.


Egyáltalán nem biztos, hogy az a jó üzleti cél, hogy minél kisebb maradhass feketén. Sokkal jobban járhatsz, ha legálisan csinálod és a növekedésre, minél nagyobb mennyiségekre koncentrálhatsz. Persze nem árt azt is kiszámolni, hogy mi a reális maximuma a termelékenységednek, mert egyáltalán nem biztos, hogy képes vagy addig növelni a mennyiséget, hogy igazán megérje.

2023. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: excsajom NAV-os volt, járt ki ilyen ellenőrzésekre. Volt, hogy rendelt egy italt, és látta, hogy előtte mindenkinek adnak számlát, csak szegény pénztáros pont nála csúszott meg a kapkodásban, de ilyenkor egyet tud csinálni, kicsit kivár, hátha észbekap, esetleg ránéz a gépre, de ha egyértelmű a helyzet, akkor muszáj büntetnie, nincs mérlegelési lehetősége.


Szóval igazad van, nem érdemes kockáztatni, mert a NAV jellemzően nem a pár tízezer forintos bevételekre utazik, de bármikor fennakadhatsz a hálójukon.

2023. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!