Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jenci vagyok. Korlátozó...

Kakukjenci kérdése:

Jenci vagyok. Korlátozó gondnokság alatt állok. Lehetek-e szellemi szabadfoglalkozású, nyugdíj mellett?

Figyelt kérdés
Megtanultam "Batikolni", szeretnék belőle üzletet csinálni. A másik kérdés - ha lehetek szellemi.... akkor termékforgalmazásból származó rabatot tudom-e számlázni?

2023. febr. 10. 06:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem
2023. febr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kérlek fejtsd ko bővebben. Abszulut nem, vagy csak a rabatot nem?
2023. febr. 10. 07:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2009. évi CXV. törvény

az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről *


“ (2) Nem lehet egyéni vállalkozó:

a) * kiskorú személy, valamint aki cselekvőképességet érintő gondnokság alatt áll”

2023. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy mit értesz rabat alatt?
2023. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rabat: forgalom utáni visszatérítés.

Nézd meg légyszives, hogy "Őstermelői igazolványt" kaphatok e?

2023. febr. 10. 14:04
 6/13 xswerdy ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mit akarsz csinálni.


A szellemi szabadfoglalkozású nem egyéni vállalkozó, hanem adószámos magánszemély, úgyhogy a vállalkozóra vonatkozó fenti válasz nem relaváns. Adószámos magánszemélyként szerintem nincs akadálya, hogy jövedelemre tegyél szert, és számlázz is.


Ugyanakkor annak azért utána kellene járni, hogy a tevékenységed végezhető-e így, mert rendszeres, üzletszerú tevékenységet alapvetően vállalkozóként kell végezni.


És persze az adószám kiváltását, számlázást a nevedben a gondnok teheti meg.


Nem értem, hogy milyen rabatot akarsz számlázni. Alapvetően az árudat, szolgáltatásodat kell számláznod. A rabat a vásárolt mennyiséghez kötődő kedvezmény, amit alapvetően rögtön a számlán érvényesítenek. Ha netán valami olyasmit akarsz, hogy a vevőd akkor kap kedvezményt, ha korábbi rendelései alapján arra később lesz jogosult, akkor jóváíró számlát állíthatsz ki.


Ha a tevékenységed végezhető adószámos magánszemélyként, akkor a rabat számlázása sem lehet probléma.

2023. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia kedves Xewerdy! Köszönöm válaszod. Most zajlik a gondnokváltásom, az uj gondnokom segíteni fog a szellemi szabad foglalkozáshoz adószámot váltani. "Iparművész" leszek, pólókat fogok "BATIKOLNI".

A rabat egy másik tevékenységemben fog keletkezni, de azt egy barátom nevén indítottuk, nevezetesen az Amway-t. Ez a barátom lesz az ujj gondnokom, úgyhogy a gondoskodás helyett gonoszkodó gyámügy elmehet a tureszba.

Megjegyzem, az első válaszoló kategorikus "NEME" kicsit durva volt.

Nagyon örülök neki, hogy vetted a fáradságot és kimerítő választ adtál a kérdésemre. Jenci

2023. febr. 16. 00:31
 8/13 xswerdy ***** válasza:
Sok sikert!
2023. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves xswerdy! Köszönöm szépen, meglepnélek egy XSWERDY feliratú pólóval,de sajnos nem lehet böllér fesztivál, mert lemoderálják. Az adószám azért kéne, hogy a piacon lehessen előttem egy nyugtatömb éééérrteeedd???? Jenci
2023. febr. 19. 01:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz adószámos magánszemély ilyen tevékenységi körrel és a gyakorikerdesek.hu helyett egy könyvelővel kellene beszélj, ha más nem a gyakorikerdesek.hu-n, ha mas nem, akkor a konyvelok.hu oldalon tedd fel értelmesen a kérdéseidet!



Arról ne is beszéljünk, hogy belevágni más neve alatt egy szar MLMbe is akkora hülyeség, hogy csak na. (Pláne, ha a gondnokod a te pénzeddel teszi ezt, mert akkor konkrétan bűncselekmény)

2023. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!