Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánszemélyként hogyan lehet...

Magánszemélyként hogyan lehet adózni üzletszerű tevékenység után?

Figyelt kérdés

Olvasgattam én ehez kapcsolódó cikkeket, de nem egészen látom át az egészet. Kicsit olyan mintha megoldható lenne adószámos magánszemélyként a dolog, de azért mégsem.


Az elképzelés a következő: egyedi acél eszköszök, bútorok, egyéb tárgyak gyártását folytatnám szabadidőmben, amit aztán haszonszerzés céljából árulnék, eladnék, vagy e-helyett/mellett akár adás-vétellel is foglalkoznék, pl. Hardverapro-n valo kereskedés.


Az már mondhatni tiszta, hogy ez mindenképpen üzletszerű tevékenységnek minősül, hiszen haszonszerzés a cél, ráadásul viszonylag rendszeresen is történne. Ebből adódik, hogy ezen bevétel után valamilyen módon adóznom kellene. Na de mivel én nem vagyok egyéni vállakozó, és adószámom sincs, ezért jelenleg nem tudok ebbe belekezdeni, legalábbis hivatalosan.


Mit kell ahhoz tennem, hogy ezt legálisan tudjam csinálni? Azt a részt megértettem hogy adószámot kell igényelnem, de számlát hogy adok? Mi alapján adózok, ha ez az egész úgy történik hogy megadok egy árat egy adott termékre, és "nyomtalanul" készpénzben fizetnek?


Kicsit egyszerűsítve el tudná nekem magyarázni valaki, hogy mégis hogyan működik ez a dolog?



2023. febr. 20. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Indítasz és egyéni vállalkozást. Tádám, megoldva.
2023. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre felejtsd el az adószámos magánszemélyt. Nyitsz egy egyénit vagy társast, aztán mehet is hivatalosan az egész.
2023. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

"Mi alapján adózok, ha ez az egész úgy történik hogy megadok egy árat egy adott termékre, és "nyomtalanul" készpénzben fizetnek?"

Számla, de legalább nyugtaadási kötelezettséged lesz készpénzes fizetés esetén is. Lásd egyszerűen -> boltok. Ott is fizethetünk készpénzben, mégis kapsz róla legalább nyugtát. Ha számlát kérsz róla, akkor számlát állítanak ki.

Számlatömböt adószám birtokában lehet vásárolni a nyomtatványboltban.


Gazdasági tevékenységet adószám birtokában lehet végezni. Vagy egyéni vállalkozásként, vagy gazdasági társaságot alapítva hozzá. Nagyon kevés tevékenység van, amihez az előző kettő alapítása nélkül, úgymond adószámos magánszemélyként lehet végezni.

Amire Te készülsz, azt pont nem lehet.


Ahogy mondani szokták -> könyvelő, akivel átbeszéled a részleteket, és elmondja a lehetőségeidet.

2023. febr. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, ezeket nem végezheted adószámos magánszemélyként, vállalkozás kell hozzá.

Az értékesítéskor számlát vagy nyugtát kell adnod, a vevő kérésének megfelelően.

Tevékenységtől függően még pénztárgép használatára is kötelezett lehetsz (gépi nyugta adás)

Nemcsak a számlatömböt, de a nyugta tömböt is csak adószámra lehet vásárolni. Ezekről az eladók (nyomtatványbolt, papírbolt) részletes jelentést küldenek a NAVnak (milyen sorszámozású számla/nyugta tömböt mikor, kinek, milyen adószámra adtak el)

2023. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
… s eközben jönnek az idióták, akik lepontozzák a helyes válaszokat…
2023. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!