Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha oktatóanyagot szeretnék...

Ha oktatóanyagot szeretnék árulni, online deviza kereskedéssel kapcsolatban, akkor az MNB engedélyköteles, vagy sima oktatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Voltam 2 könyvelőnél, elmondtam, hogy forex kereskedésből élek, és ezt szeretném oktatni.


Az egyik azt mondta, hogy rá lehet húzni oktatás teáorra, a másik viszont azt mondta, hogy biztosan nem, és ez rejtett pénzügyi tanácsadás és MNB engedélyköteles.

Ha oktatásként számlázok, megbüntethetnek soktíz millióra.


Hogyan tudhatom meg, hogy pontosan mi is az igazság?

Hívjam fel az iparkamarát, az ő szavuk szent?

Vagy menjek el egy harmadik és negyedik könyvelőhöz?


(Videókban és zoom felületen fogok online oktatni, a devizakereskedésről. Elmondom, hogy kell a programot kezelni, milyen brókercégek vannak, beszélek adózásról és a stratégiámról)


Kiemelem az ÁSZF-ben is, és szóban is, hogy ez nem pénzügyi tanácsadás és nincs ilyen területű végzettségem.

Az más kérdés, hogy ebből élek évek óta, és szerintem nincs is olyan egyetemi szak, ami a devizatőzsdés piacra készítene fel)


Mit tudok tenni, hogy védett legyek és működjön minden legálisan?


2023. febr. 22. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Iparkamara!
2023. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Holnap reggel ezzel kezdek, telefonon és ha kell személyesen is, de nem hiszem, hogy sikerrel fogok járni.
2023. febr. 22. 23:34
 3/15 anonim ***** válasza:

Volt már akit megb.sztak ilyen miatt 20 millióra. 😂

Ő írt egy könyvet és most már azt árulja.

2023. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

"Voltam 2 könyvelőnél, elmondtam, hogy forex kereskedésből élek, és ezt szeretném oktatni."

Aha. 😂

Tipikus "aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja"... 😂

Ha te forex kereskedésből élnél, nem agyalnál ilyen hülyeségeken, hogy tanítsad azt, amit magad sem tudsz. Dehát, értem én, hogy amíg nem tudsz megélni a kereskedésből, addig muszáj oktatni, hogy legyen némi bevételed, amit elbukhatsz forexen. 😂

2023. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mikor lehet előfizetni az oktatásra? Szignálok is lesznek?
2023. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mire jutottál, kérdező?
2023. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Arra, hogy engedélyköteles, csak sokan nem tudják. Soktíz milliós büntetés jár érte, ha jön az mnb.
2023. júl. 17. 21:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Mondtam... Volt már akit megb.sztak ilyen miatt 20 millióra. 😂

Aztán írt egy könyvet és most már azt árulja. És óradíjasan árulja a konzultációit.

2023. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ki volt az egyébként, elmondod? Akár privátban is.

Megvenném a könyvét, kicsit csökkentem azt a 20 millás fájdalmat neki 😀

2023. júl. 17. 22:50
 10/15 anonim ***** válasza:

"(Videókban és zoom felületen fogok online oktatni, a devizakereskedésről. Elmondom, hogy kell a programot kezelni, milyen brókercégek vannak, beszélek adózásról és a stratégiámról)"

Miért gondolod, hogy sikerre viheted ezt a vállalkozást, amikor tele a youtube hasonló tőzsdeguruk előadásaival a forex kereskedésről?

Nem kötözködésként kérdezem, valóban érdekel!

2023. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!