Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha alvállalkozóként dolgozok...

Ha alvállalkozóként dolgozok egy cégnek, viszont az nem akar kifizetni, jogomban áll a cég által biztosított eszközök zálogba magamnál tartani amíg nem fizet?

Figyelt kérdés
Dolgoztam pár hónapot egy cégnek ahol elég nehezen fizettek ki, mindig csúsztatták heteket.. az utolsó ledolgozott hónap után felálltam az asztaltól és követeltem a fizetésem. De nem hajlottak rá, így pár eszközt magamnál tartok lassan 2 hónapja amíg ki nem fizetnek..

2023. ápr. 20. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én építkezésen dolgoztam és azért rúgtak ki mert elloptam a betonkeverőt de nem lett belőle semmi mai napig azzal keverem a betont itthon.
2023. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
Jogilag nem. Amit tehetsz, h felszámolást indítasz ellenük, erre azért szoktak fizetni.
2023. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Az önbíráskodás, amit csinálsz, kérdező. Ugyanakkor megértem a felháborodásodat.

Írhatsz privátban, ha gondolod.

2023. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, de tehetsz lépéseket hogy kifizessenek.
2023. ápr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs erre jogod. Az a nagy kérdés, mekkora értéket képviselnek az eszközök amik nállad vannak. Ha fedezik a kintlévőségedet vagy egy jelentős részét, akkor megéri belemenni a játékba. Egy a lényeg, te vissza akarod adni ami jogszserint az övék, csak valami mindig közbejön...
2023. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5/5 Kb a 70%át fedezi annak amivel tartoznak, természetesen 2x is megkerestem őket hogy vissza adom ha kifizetnek de feljelentéssel fenyegetőznek… Eszem ágába sincs megtartani vagy eladni a dolgokat, mivel megbízhatatlanok nem mertem előbb odaadni aztán várni a pénzemre.. mert sose érkezne meg ez biztos..
2023. ápr. 21. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Alvállalkozóként dolgozni alvállalkozói szerződés nélkül?

Már megbocsáss, de te nem alvállalkozó voltál, hanem egy balek.

Ha pénzzé tudod tenni azt az eszközt, amit nem adtál nekik vissza, akkor valamennyi pénzed visszajön, mert ezektől egy fillért nem fogsz kapni, az egészen biztos.

Az egyetlen amit tudsz tenni, hogy összefogtok többen alvállalkozók, mert nyilván másoknak sem fizetnek jobban, mint neked és felnyomjátok a NAV-nál a céget.

2023. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Arról meg gondolom megint csak nem írtatok papírt, hogy a nálad lévő eszközöket a megbízó cég adta neked, úgyhogy nyugodtan mondhatod, hogy az a tied.
2023. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!