Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás indítása?

Egyéni vállalkozás indítása?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy cégnél dolgozom napi 18 ezerért, ez a megélhetésemre sajnos kevés. Arra gondoltam két kollégával, hogy indítok egy egyéni vállalkozást. Only vízszigetelést csinálnánk, aljzatbetonon, tető és lábazaton. Ez megérheti? Hírdetéssel tudnánk munkát szerezni? (Pl fb hirdetés) Bele merjünk így vágni, hogy még megrendelőnk sincs?

2023. ápr. 28. 08:57
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Lenne rá 600 ezer tőkénk, szerszámokra.
2023. ápr. 28. 08:57
 2/41 anonim ***** válasza:
86%
csak a 3 pörzsölő 300 000 ft. Plusz kell egy kocsi, plusz a többi szerszám, egy könyvelő. Adókat is fizetni kell. Én is voltam építőiparban vállalkozó de meguntam hogy nem fizettek ki a munkámért párszor, elegem lett. A nagy generálok sem szeretnek fizetni, de volt olyan hogy egy magánszemély nem akart kifizetni, mert mikor végeztem a munkával kitalálta hogy meggondolta magát és lebontja az épületet, így a munkám felesleges volt és nem akar kifizetni. Én meg rohangálhattam a jegyzőhöz fmh-kat kérni.
2023. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

Itt valami nem stimmel, 18 ezret kerestek naponta fejenként, elmondásod szerint, ennek ellenére hárman együtt mindössze 600 ezret tudtok összedobni egy közös vállalkozásra? Ezt durván 2 hét alatt megkeresitek hárman. Javaslom, hogy húzzátok meg a nadrágszíjat, mert valamit nagyon rosszul csináltok, ha nem tudtok megélni ennyi pénzből.

A másik, hogy mégis hogyan csináltok hárman egy egyéni vállalkozást? Valamelyikőtök lesz a palimadár, aki majd számláz, a másik kettő meg csak zsebbe kapja tőle a munkabérét? Vagy felveszed a két haverodat alkalmazottként? Máris fizethetsz egy csomó adót és járulékot úgy, hogy még munkád sem lesz.

Ahhoz, hogy a saját lábadra állj, elsőként önállóság kell, de ezzel hárman együtt sem rendelkeztek. Utána kell tőke az induláshoz, vele együtt rengeteg kapcsolat, hogy megtaláljon benneteket a munka.

Jelenleg egyikőtök sem alkalmas önálló vállalkozás vitelére.

2023. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
78%
Kettesnek igaza van, az építőiparban rengetek átverés van, az alvállalkozókat ahol csak tudják átverik és nem fizetik ki. Úgyhogy jobb, ha megbecsülitek a melót és megtanuljátok megfogni a pénzt, amit kerestek. Közben új dolgokat tanulni, németül tanulni és ha adódik lehetőség kimenni németbe, ott jóval többet kereshetsz alkalmazottként is.
2023. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%

Hárman közösen egy egyéni vállalkozás alatt nem tudtok dolgozni, csak, ha ketten alkalmazottak lesznek 0 kockázattal és sokkal több kiadással a baeknak, aki ezt a nevére veszi.


Ha a 600k ból majd 10 misi lesz, akkor lehet egy kftben gondolkozni

2023. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 xswerdy ***** válasza:
73%
persze indíthattok 3-an 3 egyéni vállalkozást, és vagy átszámláztok, vagy egyik munkát az egyik, másikat a másik számlázza.
2023. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
82%
#6, amennyiben s€ggbekûrást akarnak a navtól, akkor tényleg
2023. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
33%
Egyéni vállalkozást munka mellett érdemes elkezdeni. Ha már van annyi megrendelés, hogy nem győzitek, akkor felmondani és 100%-ban csak azzal foglalkozni.
2023. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 xswerdy ***** válasza:
78%

7. mi ezzel a baj? Átszámlázni tilos? Minden munkánál az egyik a fővállalkozó, és akik még közreműködnek, azok alvállalkozók. A fővállalkozó számláz az ügyfél felé, az alvállalkozók a fővállalkozó felé.


Vagy az tilos, hogy egymás munkáiba besegítenek? Nyilván nem feketén, hanem lepapírozva, hogy Jóska e.v. közreműködik Pista e.v x projektjében, az y projektben meg fordítva, és ezek egymást ellentételezik.


A NAV-tól nem tartanék, inkább az egymás közti elszámolás vezethet vitákhoz előbb-utóbb.

2023. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá, a legjobb, amit tehettek. Már első héten megkereshetitek a jelenlegi havi jövedelmeteket.
2023. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!