Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Autómosót szeretnék nyitni,...

Autómosót szeretnék nyitni, először egy két állomásút. Hogyan kellene elindulnom?

Figyelt kérdés
Lenne rá kb 30mFt, 0/24 nyitvatartás és kettő beállós érmés kézi automosó.
2023. máj. 15. 18:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A fenti hirdetés nem releváns, felhivtam az eladót, megnéztem. A bejáratott automosó Siófokon van és ott ahol kutya se nem mosat autot . Aki nyaral az nem erre fecserli a nyaralás idejét .


Én 2 beàllóval számoltam, 0-24, óránként 1 kocsi . Azaz napi 24 kocsi a 2 beállótol .


Az havonta 720 mosás, 2000ft/ per mosás . 1.44m Ft .

2023. máj. 15. 22:25
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szép elképzelés.

Beruházási költségek?

2023. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Egy autómosó önállóan szerintem nem életképes, csak kiegészítő szolgáltatásként, mondjuk egy nagy forgalmú benzinkút mellett, ahol amúgy is megáll az ember tankolni, bemegy a shopba, egyúttal maga lemossa, vagy lemossák a kocsiját.

Az este 10 és reggel 6 közötti nyitvatartásra meg felesleges bármilyen forgalmat számolni, úgyse lesz ott senki, csak feleslegesen tartja a rendszer melegen a vizet, főleg télen iszonyat költség a semmiért.

Ezzel szemben 10 millió államkötvényben hoz évi 1,6 milliót, 30 millió 4,8 milliót, ami bőven elég egy család megélhetésére, ha a befektetőnek nincs ennél jobb ötlete. Szerintem az autómosó az pont nem jó ötlet.

2023. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Csinálj inkább egy kuplerájt mosó helyett.
2023. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, az legális ?


Utolsó előtti, aki államkötvény be helyez akármennyi pénzt az meg is érdemli a sorsát . Szerinted miért akkora a kamat ? Ha az ország hivatalosan csődbe menne, amire most a legnagyobb az esély az elmúlt 30 évre visszamenőleg (mégha így is elenyésző ) akkor nem kapsz SEMMENNYI kártalanítást. (vagy ha háborúba lép az ország, apro betűs részleteket elolvasni )

2023. máj. 15. 23:29
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Itthon úgy hívják masszázsszalon meg modellügynökség...
2023. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ötlet jó de 30 milla sajnos kevés ehhez
2023. máj. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az havonta 720 mosás, 2000ft/ per mosás . 1.44m Ft"

Az a kérdés, hogy ennek a TERVEZETT bevételnek hány százaléka jön be ténylegesen és annak hány százaléka lesz a működtetés költségeinek levonása után a tényleges haszon.

Azt kell összevetni a beruházás költségeivel. Ha és amennyiben oda, ahová tervezed egyáltalán lehet ilyet telepíteni, tehát ha ott egyáltalán megvalósítható a projekt.

2023. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

“ Én 2 beàllóval számoltam, 0-24, óránként 1 kocsi . Azaz napi 24 kocsi a 2 beállótol .


Az havonta 720 mosás, 2000ft/ per mosás . 1.44m Ft .”


Ha 2 beállód van és 1 autó/1 óra/1 beálló forgalmad akkor az 24 óra alatt 48 autó, nem 24. Ami havonta (30 nappal számolva és 2000 ft-al) 1440 autó és 2 880 000 ft.

A 48 autó reális lehet naponta, főleg ha nem spórolsz a vegyszereken és a technikán. Nálunk a városban talán 7-8 mosó is van, azonban van 2 ami tényleg jó és ott szinte mindig van autó. Nekik a napi 200-250 autó forgalom is simán megvan, 4 beállóval. Azonban ne feledkezz el olyan szolgáltatásokról sem, mint mondjuk a porszívó, esetleg tudsz még pluszban keresni automatával, csak italok helyett mással töltöd fel. Rakhatsz bele mondjuk illatosítókat, mikroszálas törlőt, stb… ami a hely profiljába illik.

2023. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az autómosó az egyik olyan beruházás, amihez irdatlan nagy tőke kell és nagyon lassú a megtérülése. Nem véletlenül árulják telekárban az idézett siófoki mosót is.

Egyébként ha jó, forgalmas helyre szeretnéd rakni, ott olyan drága lesz maga a telek, hogy a 30 milkód már a telekre sem fogja futni.

2023. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!