Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bérlés helyett megérné kistehe...

Bérlés helyett megérné kisteherautót venni és kiadni amikor nekem nem kell?

Figyelt kérdés

Egy évben kb 15 napra bérlek kisteherautót, amikor nagyobb mennyiségű árut hozok. (tehát havi 1-2 alkalom)


Ez egy évben kb 250ezer Ft költséget jelent. Nem sok, mert biztos kerülne ennyibe átlagosan a saját kocsi fenntartása is, viszont ha vennék egyet ami kiadó lenne az év többi napján, jó döntés lenne? Amellett hogy "megtakarítok", tudnék realizálható plusz jövedelmet szerezni?


Nem gondolkodom nagy értékűben, amit bérelni szoktam is 2 m körül ér..


2023. máj. 17. 01:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Hát, ha akarsz ezzel a mellékbiznisszel foglalkozni, menedzselni, intézni az ügyeket, fogadni a hivást, klienst, károkat megvizsgálni minden alkalommal, stb... hát hajrá. Ezzel az erővel nyithatsz egy kisteherautókölcsönző bizniszt is.


Egyébként pedig amint megveszed, harmadával csökken az értéke. És mennyi idő alatt termeli ki a bekerülési költséget? Stb.

2023. máj. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért csökkenne harmadával az értéke? Gondolom nem zsír új autót venne a szalagról. Egyébként a többi részével egyetértek amit írt az előző hozzászóló, de én pl. vettem magamnak egy kistehert, sikerült jó árat kialkudnom én is használom alkalmanként és az ismerőseimnek adom oda maszekba ha valamit szállítanak. Nyilván nem üzletszerűen meg papírozva hanem okosba. Nekem megérte.
2023. máj. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Egy évben kb 15 napra bérlek kisteherautót, amikor nagyobb mennyiségű árut hozok. (tehát havi 1-2 alkalom)"

Vajon milyen áru lehet az amit neked magadnak kell hazavinned és nem szállítják ki ilyen mennyiségben?

A bérbeadással az a baj, hogy ha a bérlőd kárt okoz az autóval, akkor a te kötelező biztosításod díja ugrik meg, nem az övé, behajtani meg nem fogod tudni rajta.

Ha feketén csinálod azért, ha meg üzletszerűen akarod bérbeadni, akkor ezt el kell mondanod biztosításkötéskor is, hogy nem egyedül vezeted az autót és kapásból jó magas tarifába sorolnak majd.

Amúgy az ötlet jó, biztosan kibérlibjó sok melós, akik ütik vágják és a belét kitapossák majd a kocsinak. És ha lerobbannak vele 200 km-re, majd küldheted érte a trélert 200 ezerért.

2023. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az ország keleti részén élek, Pestre megyek ilyenkor főleg kínai háztartási cikkekért.

Nem új autóra gondoltam, olyan 2 millió körüli kategória, sprinter, iveco vagy ducato.


Csak azt számolgattam ha mellette havi 10-12 napra elviszik, egy év alatt visszahozhatja az árát, nyilván a költségeket nem számolva most hozzá. De jogos, hogy ezzel arányosan nő a biztosítás és a karbantartás költsége is.

2023. máj. 17. 23:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha rátérnél az online rendelésre inkább?
2023. máj. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem opció, ezek kínaiak... (nem csak az áru, az emberek is)
2023. máj. 18. 15:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Oké, csak egy kérdés volt. Kőbányai útra jársz?
2023. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Egy évben kb 15 napra bérlek kisteherautót"



Az évben 365 nap van, szóval nem éri meg venned!

Van rá egy rakás különadó!!!

Plusz

Mi van ha ellopják? :D

2023. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Amellett hogy "megtakarítok", tudnék realizálható plusz jövedelmet szerezni?"


Plusszjövedelmet nem biztos, de többszörös plusszkockázatokat GARANTÁLTAN szereznél.


Csak megemliteném, hogy májustól (AZ EU NORMÁKNAK MEGFELELŐEN) eltörölték a gyorshajtási tolerancia határokat!


Zéró tolerancia van!


Azaz ha 50-es táblánál 52-vel mész az 30 ezerbe fog kerülni (mert a legkissebb büntetési tételt is annyira emelték).


A birságot az üzembentartó fizeti!

2023. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Azaz ha 50-es táblánál 52-vel mész az 30 ezerbe fog kerülni (mert a legkissebb büntetési tételt is annyira emelték).

A birságot az üzembentartó fizeti!"

Ez tetszik, megyek kocsit kölcsönkérni. Nem tudjátok hol mérnek éppen? 😂

2023. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!