Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol tudnék megismerni üzleti...

Hol tudnék megismerni üzleti szemléletű embereket, akiket tényleg érdekel ez a világ?

Figyelt kérdés
18 vagyok egy ideje már érdekel az üzlet, a vállalkozások világa, kb 2-3 éve próbálkozok különböző vállalkozási formákkal/ side hustleokkal de egyszerűen még nem sikerült jelentősebb sikereket elérni. Pedig rengeteget dolgoztam velük, szinte minden szabadidőmet beléjük öltem (volt azért mellé egy életem) de tényleg rengeteg időt beleöltem. És érdekelne hogy hol tudnék megismerni hasonló mentalitású embereket akikkel tudnék beszélgetni erről a témáról? (házibulikba eddig csak olyanokat ismertem meg akiket érdekelte, de a tudásuk csekélysége miatt kicsit egyoldalú beszélgetés volt..)

2023. máj. 22. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Van jótyubon egy Varga Sándor nevű forma, nem árul semmit. Szerintem az ő szavai jó helyen lesznek nálad is. Tényleg csak szétosztja, amit megtanult, annak biztos tudatában, hogy az a töredék ezreléknyi arc, aki képes és hajlandó hasznosítani és hozzákeresni a maradékot, nemhogy nem konkurencia, hanem esetleges fejlődésgeneráló erő is. Tudom, meredek ez most. Kezdd el, látni fogod.
2023. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Két relative sikeres cégem van, egy tanácsadó-oktató cég, és egy várostervezéssel és szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég. Előtte egyéni vállalkozóként 30 országban voltak klienseim kelet ázsiától kanadáig, és a szakterületemből írtam a doktorimat.


Az üzlet, a vállalkozások világa nem érdekel, hanem az, amivel foglalkozunk. Neked sem a vállalkozások világán kellene kattognod, és hustlerek dumáit hallgatnod, hanem érteni valamihez, ott piaci rést felfedezni, és arra rárepülni. Aki csillogást árul, ott az egyetlen gazdasági teljesítmény a hülyék megvezetése (lásd a millió fake gurut tiktokon, instán, stb).

2023. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1/2: ránézetem a csatornájára, és még biztosan visszatérek. Mellesleg a pávás hasonlat rendkívül érdekes volt : ) .

2/2: Értem amiről beszélsz, de (hangsúlyozom ezt csak én vélem így) szerintem valamiben nagyon jónak lenni még nem egyelő egy sikeres vállalkozással. Azt ki kell építeni, scale-elni kell és dolgozni rajta, hiszen nagy ötletei bárkinek lehetnek, de ami igazán számít az a megvalósítás.

Tehát kapcsolatok ezen a szektoron úgy vélem kifejezetten jól jönnek. Rengeteg sikeres üzlet jött már össze 2 barát ötletéből/ együttműködéséből, mint például a Rolls-Royce.

Továbbá én úgy vélem, hogy egy bizonyos mentalitásnak is meg kell lennie ehhez. Jelenleg barátaimhoz fordulok és kezdek mesélni különböző próbálkozásaimról, és akadályokról, de ők ebből nem értenek semmit.

Szerintem egyedül nem lehet mindent legyőzni és mindenre rájönni. Nem véletlenül van a mondás is: "Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!." jelenleg kissé úgy érzem magam akárcsak egy sötét szobában tapogatnék egyedül, ezért lenne jó ilyesmi körökbe bekerülni, ilyen mentalitású emberekkel ismerkedni.

És ezekkel a kurzus árusító, hol a Bugattid fényűző életstílust publikáló személyekkel, bérelt kocsival tisztába vagyok, és nem követek egyet sem.

2023. máj. 23. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

értjük, tehát szrt se tudsz, semmihez se értesz, de nem is baj, mert 18 évesen már te tudod a legjobban, hogy nem a hozzáértés, a minőség és a kemény munka a siker záloga, hanem a potpurri-szagú motivációs bölcsességeid, és ha eleget pofázol világmegváltó dolgokat hasonszőrű, mindent jobban tudó, lusta és buta gyerekekkel, akkor sikeres vállalkozásod lesz.

az az akadály, hogy egód van, de a tapasztalat meg a szorgalom hiányzik belőled. ugyanolyan fake vagy, mint azok az instagram felhasználók, akikkel nagyon tisztában vagy, hogy bezzeg ők nem valódiak.

amúgy ha befejezted az érettségit, ajánlanám, hogy menj valami sznob egyetem anglisztika szakára, az anglisztika bscsek állnak így hozzá a világhoz, hogy szrt se tudnak de biztos minden az ölükbe hull, ha nagyon akarják.

2023. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

4-es, a srác 18 éves, szerintem az is már dicséretes, hogy próbál valami előremutatót alkotni, és nem csak az egyik bulitól a másikig terjed az érdeklődése.


Kedves kérdező, neked meg annyit, hogy 18 évesen nagyon kevés ember van, aki sikeresen tud vállalkozást megcsinálni. Nem bántani akarlak, csak ennyi idősen még hiányzik az a fajta tapasztalat, illetve a környezeted sem fog annyira komolyan venni, mint ha 38 lennél. Én is voltam ugyanebben a cipőben, nekem is szar volt, pár év és ez változni fog. Amúgy javaslom, hogy keress üzleti klubokat a környékeden, és járj el a különböző eseményeikre.

2023. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4/5:

huhh… ez azért még szódával is kicsit kemény…


én kifejtettem a véleményem, hogy NEKEM miért lenne jó hogyha meg tudnék ismerni ilyen embereket, ha kioktatásnak vetted azért elnézésedet kérem, de egyáltalán nem annak szántam, csak úgy gondolom, hogy így könnyebb lenne SZÁMOMRA, mivel a szaktudás magába nem hoz ügyfeleket egy b2b üzleti modellben amivel te is tisztában vagy…


másrészt pedig azért elég keményen beskáláztál úgy, hogy nem is ismersz. Attól még hogy valaki nem lett sikeres, dolgozhatott mocskosul sokat az ötleteivel (suli és munkahely mellett…). Bár tudom ezt neked bizonygatni szinte több mint felesleges. Pedig azért kellett elhatározódás és szorgalom, de az apró sikereket mégse posztoltam sehová, nem villogtam senkinek azzal amit kerestem, és nem szóltam le senkit aki csak tanulni akart.. (khm..)


5/5:

Köszönöm szépen a segítséget, igen, sajnos ezt én is észrevettem, hogy szemtől szemben is úgy beszélnek velem mint egy gyerekkel, és nem vesznek komolyan, nem adják meg a tiszteletet. Utána néztem, a városomban az utolsó ilyen üzleti klub 2019-ben volt megrendezve, de Pesten lesz egy a Millenárisban szóval felutazom, csak ezt ritkán tudom megtenni a mintegy 140 kilométernyi távolság miatt..

2023. jún. 1. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

"Kedves kérdező, neked meg annyit, hogy 18 évesen nagyon kevés ember van, aki sikeresen tud vállalkozást megcsinálni. Nem bántani akarlak, csak ennyi idősen még hiányzik az a fajta tapasztalat, illetve a környezeted sem fog annyira komolyan venni, mint ha 38 lennél. "


Ne higyj neki(k)!


Ha kreatív vagy, akkor sikeres leszel!


Először is utazz, és ismerd meg a világot, ha módodban áll tanulj is és szerezz nevet!

A magyaroknak baromi nehéz bármit is eladni, mert a nagyrésze igénytelen és csóró, a kissebbik része meg hedonista és világi ostoba!


A legtöbb magyar cucc mind külföldi koppintás, régen is az volt!

A legtöbb sikeres magyar pedig nem magyarországon futott be!

2023. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
A magyarok egybként vásárlásügyileg hasonlóak mint a lenygelek meg az ukránok, kb ez annyit tesz, hogy amit megeszünk, meg amit már nagyon muszáj, a többit meg majd hitelre vagy részletre...
2023. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Gazdasági fórumokon?
2023. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Mit akarsz rájuk sózni? Terméket, vagy oktatást?
2023. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!