Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Instagramon eladás kezdőként?

Instagramon eladás kezdőként?

Figyelt kérdés

Kézműves termékeket készítek, most jött az ötlet, készítettem párat, viszont úgy tudom, hogy instagramon eladáshoz is kell adószám mert adóköteles ha direkt eladásra szánom. A gond az, hogy nem tudom, hogy tetszik e majd barkinek a termekem, jo otlet e egyaltalan, vennenek e belole. Meg csak 5 db termekem van, jo lenne csak megmezni hogy van e ra igeny. Ha kivaltom a vallalkozoit aztan feltoltok egyket kepet de a kuytat nem erdekli es nem rendel akkor nem jarok valami jol. De ha vallalkozoi nelkul toltom fel akkor kapok egy probavasarlot esetleg es megutom a bokam…?

Ezt mas hogy csinalja az elejen?

Ha mar van par kovetom meg tudom h vennenek akkor oke, de igy feleslegbe adoszamot igenyelni aztan lehet hogy senkit nem erdekel a muvem.. !?

Gondoltam hogy eloszor csak felteszek kepeket hogy mit csinalok de nem eladasra, de akkor meg hulyen veszi ki magat ha valaki ir hogy tetszik neki en meg azt mondom hogy nem elado :D



2023. máj. 23. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy vállalkozás nem azzal kezdődik, hogy elkészítem az első termékeket, hanem azzal, hogy piackutatást végzek: van-e igény arra a termékre ami épp eszembe jutott?


De még jobb, ha arra vagyok kíváncsi: MIRE van igény?

2023. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod!

Van ra igeny, legalabbis abbol gondolom, hogy mas keszit ilyent es azokat veszik. Egyebkent egyszeru himzett polokrol van szo, szoval nem egy nagy biznisz. Szeretek himezni szabadidomben, es gondoltam ha polora teszem akkor akar vennenek is belole. Vannak tobben akik csinalnak ilyent es megy, de attol tartok az enyem nem olyan szep vagy otletes es nem vennenek belole. Ezert kerdeztem, hogy mas hogy csinalja? Hogy ne legyen befurdes az egesz.

2023. máj. 23. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:

más úgy csinálja, hogy nem eszébe jut, hogy barkácsol öt terméket, és majd jól eladja, hanem először felméri, van-e rá igény, utána elmegy a könyvelőhöz, utána megpróbálkozik.

ilyen kézműveskedős dolgoknál pl lehet azzal kezdeni, hogy megmutatjuk a rokonoknak, barátoknak, nekik tetszene-e, kellene-e, utána csinálunk egy instagramot, oda is feltöltögetjük, és amikor valaki ír, hogy tetszik neki, akkor megköszönjük, (és nem azonnal lerohanjuk, hogy 7000 forint lesz/nem eladó, fogd be a szád,) és egy ponton beharangozzuk, hogy hamarosan eladásra is gyártunk! például.

2023. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Megkérdeztem, tetszik az ismerőseimnek. Régóta hímezek egyébként sok mindenem van, csak eddig nem gondoltam még rá hogy akár el is adhatnám. Ezért csináltam most direkt 6db-ot eladásra szánva. Csak nem tudtam, hogy érdemes nekifutni ebben az online világban :) Nem vagyok mai csirke :D

De közben meglett a megoldás:

Nem biztos, hogy nekem való ez az instagram, viszont egy ismerősöm régóta árul dolgokat és sok követője van, ő felteszi, bemutatja a dolgaimat, nem csak az eladókat hanem mindenfélét amit csinálgattam az évek alatt, és ha érdeklődnek többen, ergó megérné vállalkozni, akkor fogok.

Köszönöm azért a tanácsot. További szép estés!

2023. máj. 24. 00:00
 5/6 anonim ***** válasza:
ez gyors volt... igen, idegen ember neve alatt hirdetni magad, és elvárni hogy majd ő futtatja a te vállakozásodat is... szerintem hanyagold ezt inkább.
2023. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felteszed a jófogásra meg a Vintedre és eladod, óriási bevételre ne számíts.

A gép által generált csaló vevői érdeklődőket, akik már kifizették a futárcégnek a hirdetett termékedet és elküldik neked a linket ahol meg kell adnod a banki adataidat és a bankkártya adataidat - nagyon gyorsan töröld, mielőtt leszipkázzák a számládat!


A fenti lesajnáló kommentek meg sajnos a gyakori részei, de néha kap az ember értelmes hozzászólásokat is.

2023. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!