Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Borzasztóan áll BIO gyümölcsök...

Borzasztóan áll BIO gyümölcsök/zöldségek fogyasztása terén Olaszország és Magyarország is. Erdély és a Partium nagyvárosaiban többet költenek bio élelmiszerekre (termelői piacokon például)? Egyáltalán mely EU-s országokban fogynak a bio növények jól?

Figyelt kérdés

Még Olaszországról is azt írják, hogy ott is csak a Lidl-ös, Tesco-s szintű íztelen, de legalább szép külsejű, "finom" németországi alma, meg ki tudja honnan hónapokkal azelőtt hozatott savanykás szilva a sláger...

Bio gyümölcsöket/zöldségeket ők (sem) nem nagyon vásárolnak, nem üzlet ez ott (sem) sajnos!


Partium és Erdély esetleg jobban áll e téren?


Érdemesebb hazánkkal, illetve Olaszországgal szemben keleti szomszédunkban bio növények termesztésével, majd azok termelői piacokon történő eladásával foglalkozni?



2023. jún. 19. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A biotermékek piaca főleg német nyelvterületen jelentős. Biotermékeket nem egyszerű termeszteni, már csak a csatlakozásra is 3 évet kell rádobni. Ha ezt jól akarod csinálni, akkor nagy erőfeszítéseket kell tenned és állandóan rajta kell lenned a termesztésen.
2023. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

sajnos túlárazott bioterméket max. a nyugateurópai felsőközép engedhet meg magának, ha agyerek kihisztizi.

semmi ízkülönbség nincs, csak ami bio, nyolcszor annyiba kerül, mint a normális termék, mert ki kell fizetni a rengeteg megromlott, férges, megbetegedett veszteséget is, ami bajok nagy részét teljesen jól el lehetne kerülni normális mezőgazdasággal.

2023. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha bio-val foglalkoznék, eleve az egész termesztést újragondolnám, piacon maximum kiegészítésként, mutatóban árusítanék, leadni egyáltalán nem adnék le semmit. Speciális módokon és formában értékesíteném, sokkal komplexebb módon, saját termék, falusi vendégasztal, beszállítás a csúcsgasztronómiába, bármi. Tőlünk délnyugatabbra is ezek mennek, pl. agroturismo - nézz utána, a bolti zöldség-gyümölcs valóban kiábrándító, a termelő piac ritka. De azt is hozzá tenném hogy viszonylag gyakori az olyan 'coop. sociale' és hasonló szövetkezetszerűség ahol kimondottan bióra mennek és mindenfélekettm termesztenek, állatot is tartanak stb. Vagy ott van a "natura sí" üzletlánc ami minden komolyabb városban ott van, olyan mint egy biobolt itthon de a friss olasz élelmiszerre specializálva, itt van zdsg-gyüm is.

A román út nem tudom mennyire járható. Számomra rejtély hogy hogy nem lehet itthon ottani gyümölcsöket kapni, holott olcsóbb és jobb minőségű. De biztos van valami speciális oka ami miatt nem mernék belevágni.

2023. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
A mai világban nem létezik olyan, hogy biotermék.
2023. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es, az eredeti bio-s célkitűzések és a sokszor a gyakorlat is azt mutatja, hogy max 1,5-2×-es árkülönbségnek lenne szabad lennie.

Ha nem ettél még igazi bio terméket, sajnálom, engem éppen hogy a minőségük győzött meg. Semmi sem pótolja azt az igazi paradicsom- vagy őszibarack ízt.

Az árakra visszatérve, épp a műtrágyák megdrágulása ami többek között okozott egy másfélszeres drágulást, egész Európában. Elég ironikus, nem? Ha lennének jól kiépített biós ellátási láncok, akkor meg sem éreznéd az árdrágulást és/vagy ugyanannyiért vennéd a biót mind eddig az agyonvegyszerezett vackokat.

2023. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De jó hogy olyanba okoskodtok bele amiről lövésetek sincs :) Van biotermék, vannak hozzá szükséges szigorú minősítések, és van egy egységes védjegy ami alatt az egész EU-ban megtalálod őket.

Termesztésükben, előállításukban és sajnos ezáltal összetételükben, beltartalmi értékekben is jelentősen különböznek a konvencionális, nem-bio élelmiszerektől.

Ha valami mással, amire rá volt írva, hogy "bio", rossz vagy semleges tapasztalatod volt, az nem tartozik a témához.

2023. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagypapám régen termelt, de neki soha nem lehetett meg a bio minősítése, mert a tehénistálló pl. nem volt kívülről sárgára festve, sőt egybe volt építve a házával. A gyümölcsfák tövében sem kapálta ki a füvet, ahol meg kikapálta tökféléket, vagy uborkát ültetett.


Ez kapásból 4-5 OK, miért nem lehetett BIO.

2023. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem volt bio minősítése, mert úgy termelt ahogy a műtrágyák és a felszívódó vegyszerek elterjedése ELŐTT termeltek az emberek. Akkoriban sem volt senkinek bio minősítése.

A sárga istállót nem tudtam honnan vetted, a "fű kikapálása" konkrétan hülyeség, pont hogy ökóban nagyon is ajánlott a takarónövények, vagy egyenesen a polikultúra alkalmazása.

Az, hogy a mai papperek többsége már nem tud az ősi módon termelni (az én nagyfaterjeim sem tudtak már, sajnos), nem azt jelenti hogy amit ők alkalmaznak az a tuti és minden más humbug.

Épp a bio lenne az egyik lehetséges visszatérés az ősi módszerekhez.

2023. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!