Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudom valahol ellenőrizni,...

Tudom valahol ellenőrizni, hogy a könyvelőm milyen bevallásokat adott be?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, de nem vagyok elégedett a könyvelőmmel. Le fogom váltani, de szeretnék biztos lenni benne, hogy ebben a negyedévben minden szükséges bevallást beadott (pl. A60-as). Le tudom ezt valahol a NAV rendszerében kérdezni?
2023. júl. 9. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapudon és az ebeven látszik
2023. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebev-en hol? A beadott dokumentumoknál?
2023. júl. 9. 11:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Ott.
2023. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Könyvelőt miért ellenőrzöd?


Onnantól, hogy a nevére szerződött veled (névre vett), minden felelősség az övé!


És erre felelősségbiztosítása is van!

2023. júl. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez azért elég nagy tévedés. Attól mert a könyvelő a "nevére vette" még a be nem adott bevallás miatti bünti a vállalkozó nevére fog szólni, neki kell kifizetni. A továbbiak pedig attól függnek, hogy mi és hogyan van a szerződésben.
2023. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kormányzati rendszerek egyébként is hullaszarok, amit ő lát az nálad lehet nem is látszik éppen!


Én most speciel három havi főállású munkaviszonyom "eltűnése" miatt levelezgetek a tisztelt kormányhivatallal.


Hétvégére meg mostanába az egész rendszer offos, le se tudsz kérdezni semmit, ritka egy szar, ahogy a törvényeink is!

2023. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#4 Mert mindjárt itt a határidő és még semmit nem küldött, hogy mennyit kell fizetnem én meg nem szeretek semmit az utolsó pillanatra hagyni.
2023. júl. 10. 09:13
 8/10 anonim ***** válasza:
5 - A könyvelő dolga a figyelmeztetés és a kommunikáció is, ahogy a tanácsadás is! Plusz ott vannak a NAV-os tájékoztatók is, aki meg nem tudja mit csinál, az ne nagyon vállalkozzon...
2023. júl. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 havi főállású munkaviszonyom z egyik KFT-től úgy tűnt el a NEAK adatbázisából, hogy előtte való hónapban igénylésemre kiküldték róla a papír formátumú lepecsételt hivatalos TB-jogviszony igazolást amin meg még szerepel!


Szerinted?

2023. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 - a könyvelőnek az a dolga, amiben szerződtetek. Ha pl az van benne, hogy a könyvelő állítja ki a számlákat az ügyfél helyett, akkor az is dolga, mulasztásáért felelősségre vonható.
2023. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!