Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik bevallásokat kell...

Melyik bevallásokat kell egyéni vállalkozóként elküldeni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.

Olyan kérdéssel fordulok önökhöz, hogy melyik bevallásokat kell beküldeni havonta/negyedévente küldeni a nav-nak?

Tavaly alanyi adómentes vállalkozó voltam, most idén sima vállalkozóvá váltam át. Mely bevallásokat kell beadnom? ( Könyvelést saját magam végzem, tanultam számvitelt . ), csak azt nem tudom milyen rendszerességgel kell beadni a nyomtatványokat?

Köszönöm


2017. febr. 11. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"Tavaly alanyi adómentes vállalkozó voltam, most idén sima vállalkozóvá váltam át. Mely bevallásokat kell beadnom? ( Könyvelést saját magam végzem, tanultam számvitelt . ),"


Alanyi adómentes, azaz ÁFA mentes? Mert az alanyi adómentes nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell adót fizetned, hanem azt, hogy ÁFÁ-t nem kell fizetned, visszaigényelned.

Nálad mit jelent a SIMA vállalkozó?

(szerintem azért mégiscsak jó lenne, ha megkeresnél egy könyvelőt, mert a szabályok napról napra változnak és a megfogalmazásodból nem arra következtetek, hogy pontosan tudnád: mi micsoda... vagy csak elírtad?

Amúgy én nem tanultam számvitelt, de vállalkozóként mégis pontosan tudom, hogy KATA-s ként havonta kell adót fizetnem, éves adóbevallásom van febr. 25-ig és a másfajta (költségelszámolásos) adózásnál negyedévente kell adóelőleget fizetni és havonta kell beküldeni a bevallást (bevétel-költség)

2017. febr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olcsóbb a könyvelő a büntinél.
2017. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tudom. ezért fizetek egy könyvelőt havonta. Az a 10-15e-Ft nem vág földhöz és naprakész is vagyok a szabályokat illetően!
2017. febr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!