Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet elinditani egy...

Hogyan lehet elinditani egy gazdasagot? Hogy erdemes belekezdeni a mezogazdasagba?

Figyelt kérdés

Meg csak 16 eves vagyok, szoval ez meg nem egy mostani dolog, viszont rengeteget gondolkozok a jovon, meg h mit hogyan kellene szervezni, tervezni..

Vannak itthon allataink, viszont eggyaltalan nem nagy szamban. Van 3 birka, par nyul illetve baromfik, szoval csak igy a csaladot ellatni. En mindenkepp a mezogazdasaggal szeretnek foglalkozni, foallasu ostermelokent, egy sajat kis birtokon. Szarvasmarhakat, birkakat szeretnek elsosorban, illetve ugye foldeket ami eleg ahhoz, hogy ellassam az allatokat. Van esetleg valakinek valami tippje/tapasztalata, hogy ezt hogy kellene majd megvalositani? Tisztaban vagyok azzal, hogy ez meg nem most esedekes tema, illetve azzal is, hogy mivel is jar ez az elet, de en tenyleg ezt szeretnem, es szerintem azzal nem arthatok magamnak, ha mar most kepbekwrulok 1-2 dologgal kapcsolatban. Ha valaki esetleg megosztana velem ilyen dolgokat, nagyon halas lennek, esetleg privatban meselnek is tobbet, es beszelhetnenk ott is. Ha valaki valaszol, azt megkoszonom



2023. júl. 22. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"Van 3 birka, par nyul illetve baromfik, szoval csak igy a csaladot ellatni."

Itt falun az utcában egy fiú pont így kezdte 13 évesen. Úgyhogy kezdd el! Ezt a fiút felkarolta egy helyi vállalkozó és mindent megtanított neki az állattartással kapcsolatban. Most már 200-at fialnak egyszerre az anyakocái, disznókat tart. Földje nincs, a takarmányt vásárolja. Hajrá!

A birka is jó választás, a törökök, olaszok hajlandók minden mennyiségben felvásárolni a húsbárányt.

2023. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Akkor lassan lassan én is azon leszek, hogy bovitsem az állomanyt

2023. júl. 22. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Bérelj földet ha tudsz, ami a takarmányhoz kell.

Egy Mtz 50-es, egy tárcsa, egy fűkasza, rendsodró és bálázó is kell majd. 2 millió gépbefektetésnek.


Mindig olyan jószágmennyiségbe gondolkozz, ami fedezi a kiadásaidat és jól el tudod őket látni.

10 Birka meg 100 nyúl nem hoz annyi hasznot, mintha munkahelyen lennél egy hónapig.

Szabadnapod nem lesz sok állatnál, ezt aláírhatod már most.

Ha elvégzel egy mg. Tanfolyamot pályázhatsz is gépekre, vagy fiatal gazdába is indulhat.

2023. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!