Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes magán öregotthont (30...

Érdemes magán öregotthont (30 - 40 férőhelyes) nyitni?

Figyelt kérdés

Tudom majdnem olyan körülményeket kell biztosítani, mint ami egy kórházban van, ami egy idős embernek szüksége van a napi ellátására és persze az egész megvalósításhoz egy hatalmas tőkéhez.

Az egész intézményt úgy kell kialakítani, hogy gyakorlatilag önellátó legyen. Saját orvosa legyen, nővérek, saját étterem, mosoda, autó, iroda stb. és persze a kórházakkal összeköttetésben lenni, ha hirtelen probléma merülne fel valakivel ill. rendszeres vizsgálatok végett.

Már nagyjából utána néztem az egész dolognak és Szlovákiában tervezném. Rengeteg épület van, ami egy öregotthonnak megfelelne, persze teljes felújításra van szükség, kívül - belül.

Egy idős személynek, ha be akar jutni az öregotthonba, havi 750 €-ot von le az öregotthon, persze ha ezt fedezi az idősnek a nyugdíja. Van ahol a havi nyugdíja 80 %-át kell oda adnia, hogy ebből mennyi a havi ráfordítása a betegre ill. ebből még fedezni kell az alkalmazottak havi bérét is, az már más dolog, de az állam is nyújt évi támogatást az idős otthonoknak.

Egy biztos forrásból megtudtam, hogy egy 46 férőhelyes magán öregotthon havi nettó jövedelme 12 ezer € Szlovákiában.


Tudom ez egy nagy befektetés, de ennek szerintem van jövője.


2023. júl. 29. 20:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha úgy érzed, hogy van jövője akkor csinálj hozzá egy üzleti tervet, számolgasd ki a költségeket és ha plusszos akkor vágj bele.
2023. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Biztos, hogy az öregotthonoknak van jövője.

Magyarországon már virágzik, a biznisz.

És a most majdnemnyugdíjas generációt bizros nem fogja sajátkezűleg ápolni a dolgozó, és 40 evesen szült gyereke.

Ha jól csinálod, gennyesre keresheted magad.

2023. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kereslet végtelen van rá, kérdés, hogy elég magas áron tudod-e értékesíteni a szolgáltatást ahhoz, hogy megérje.
2023. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egy biztos forrásból megtudtam, hogy egy 46 férőhelyes magán öregotthon havi nettó jövedelme 12 ezer € Szlovákiában."

Mivel egy ilyen öregotthont legalább 2 millió euróba kerül felszerelni, ehhez képest az a havi 12 ezer euró (éves 144 ezer) feltételezett haszon csak 7%-os hozamot jelent.

2 millió eurót ennél sokkal magasabb hozamokkal is be lehet fektetni, tehát ez így egy kimondottan rossz üzlet.

2023. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne 2 millió euróm, tudnám mit kell vele csinálni, de semmiképp nem öregotthont nyitnék belőle. Ha jártál már öregotthonban és láttad a sok szenvedő öregembert, öregasszonyt, akkor menekülnél az ilyen jellengű befektetéstől és nem az üzletet látnád bennük.

Ilyen téren amiben üzlet van, az az, amikor a még magánál lévő és nem fekvőbeteg idős ember vásárol magának egy apartmant egy ilyen otthonban és beköltözik. De azok nem a csóró, kisnyugdíjas öregek.

2023. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy hogyan találsz személyzetet, amikor minden eü dolgozó Ausztriába meg Németországba megy dupla meg tripla fizetésért. Nem tudsz velük versenyezni.
2023. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A 2 millió euró az nagyon erős túlzás és kb. 200 ezer euróból ki lehet jönni egy 30-40 férőhelyes öregotthont létrehozni. Az állam is szépen hozzájárul, sőt vannak olyan épületek Szlovákiában, amik évek óta üresen állnak és a város jelképes 1 euróért eladásra bocsátja, de azzal a feltétellel hogy mondjuk 2 éven belül az illető megvalósítja amit tervezett ill. fel is újítja, ahogy a szerződésben meg van kötve.

Személyzetet pedig kaszálni lehet, annyi van belőlük. Mindenki nem vándorol el. Ez után is már utána néztem.

2023. aug. 1. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor csináld, ha már előre eldöntötted! :D

Kár, hogy nincs 200 ezer euród.

2023. aug. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Folyamatban van, hiába gúnyolódsz.
2023. aug. 1. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!