Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell a társasház engedélye...

Kell a társasház engedélye egyéni vállalkozás székhelyéhez?

Figyelt kérdés

Wolt futár szeretnék lenni egyéni vállalkozóként. Én önkormányzati lakásban lakok. A nagybátyám lakótelepi lakásban lakik ami a sajátja.

Szeretne segíteni de azért nem tud mert kell a közösképviselő és többi lakó írásos beleegyezése.

Ez tényleg így van?

Hiába övé a lakás a többi lakó a közösképviselővel meggátolhatja a székhely bejelentést?


Köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 27. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2023. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ mi van szmsz ben.
2023. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
A társasház szabályzatától függ.
2023. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet ezt pontozni, de ez pontosan attól függ, hogy a társasház szabályzata tartalmaz-e erre vonatkozó rendelkezést.


Alapesetben nem, de vannak olyan begyepesedett, üldözési mániában szenvedő polgárok, akik azt elkerülendő, hogy idegenek járjanak a házban egy vállalkozóhoz, sikeresen lobbiztak azért, hogy a társasház lakóinak hozzájárulása nélkül ne lehessen székhelyként használni az adott ház lakásait.


Szóval, attól hogy lepontozod, ez még tény marad.

2023. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem pontozok le senkit.
2023. aug. 27. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem is rád gondoltam, hanem azokra, akik lepontozták a korábbi válaszokat.


Egyébként nem tudni, hogy a nagybátyád igazat mond-e vagy csak ezzel a "kifogással" (ürüggyel) próbálja elhárítani a kérésed.


Én is vállalkozó vagyok, én székhelyszolgáltatónak fizetek a székhelyért, havi 5e Ft-ot (hivatalosan, számlával). Ezt te is megteheted, ennyit megér.

2023. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tegnap elintéztem a székhelyszolgáltatót, Budapesten. De nekem egybe kikellett fizetnem 6 hónapot (48000(6x8000)+ pecsét. De minden hivatalos számlával.


Utána néztem ennek a szmsz dolognak és a nagybátyám igazat mondott. De hát ez van.

2023. aug. 29. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!