Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Átalányadózó egyéni vállalkozó...

Átalányadózó egyéni vállalkozó anyagot számlázhat?

Figyelt kérdés

Már a sokadik könyvelőnél jártam sajnos mindenhol más választ kapok.

A kérdés hogy átalányadózó vállalkozóként anyagot pl laminált padló vagy festék stb számlázhatok-e illetve rakhatok-e rá egy kis pluszt? Elvileg nem tartozik kiskereskedelembe mert ezek beépített anyagok nem pedig kereskedelmi cél mint ahogy az autószerelő megkapja X forintért de neked már drágábban számlázza.

Annyit tudok hogy áfamentes számlán külön kell szerepeltetni a munkadíjat és az anyagköltséget.



2023. aug. 28. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Írhatsz a számlára munkadíj mellett anyagot is, ezt semmi sem tiltja. De szerintem az autószerelős példa pont nem jó, mert ott ugyanerről van szó. Az autósbolt már más tészta lenne.
2023. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen lényegében én is kedvezménnyel kapom az árut de rendes áron számláznám tovább az anyagot nem kereskedelmi céllal veszem hanem felhasználásra beépítésre a számlán mindenképp munkadíj mellett kerül kiállításra ha munkadíj nélkül számláznám az már kereskedelem lenne.?

Csak az nem tiszta hogy ez így helyes-e a nav nem-e hurcol meg kereskedésért.?

2023. aug. 28. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem kereskedés, ha te megveszed az anyagot és beépíted. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy az van a számlán, hogy pl konyhaszekrény készítés 100, vagy konyhaszekrény munkadíj 40, konyhaszekrény anyag 60. És az sem számít, hogy ezt a 60 anyagot te csak 50-ért kaptad meg.
2023. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
természetesen számlázhatsz átalányadózóként is bármit. Csak a költségátalány szempontjából lényeges, hogy csak akkor alkalmazhatod a 90%-ot, ha kizárólag kiskereskedelemmel foglalkozol. Tehát Te csak 40 % költségátalányt tudsz érvényesíteni ezekre az árukra is, amiket továbbadsz. Nem hiszem, hogy megérné, gondolom, ennél kevesebbet teszel rá a beszerzési árra.
2023. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak 40-et.
2023. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel építőipar nekem 80% a költséghányad
2023. szept. 3. 17:01
 7/7 xswerdy ***** válasza:
ja bocs, akkor már lehet, hogy megéri. Szóval nem tiltja semmi
2023. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!