Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházat szeretnek csinálta...

Webáruházat szeretnek csináltatni. Ajánlottak egy oldalt h nézzem meg, ti ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
Ilyesmit tudna készíteni nekem egy haver..vélemény? Monatex.hu nekem ez tul egyszerű, de sokat sem szeretnek első körben költeni ra…
2023. szept. 18. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik, túl sok az izgő-mozgó szar rajta, de egy ilyen jellegű webshopot bármelyik ingyenes webshop rendszerrel el lehet készíteni. Esetleg a témát kell megvenni hozzá, ha a gyári nem tetszik.

De egyébként nagyon sok webshop Unasos, Shoprenteres és hasonló, bérelhető rendszert használ csak, semmi extrát.

2023. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az az izgő-mozgó szar? Mire gondolsz? Igen mondta h lehet venni hozza valamiket..
2023. szept. 19. 03:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Animálódik a menüpont neve, meg maga a dropdown is. Amikor rámegyek egy termék képére, animálódik a kosárba teszem felirat, a kedvezmény felirat, meg a három funkciógomb. Alul meg ott vannak a méretezések, D 03 H 18... már ha ezek a méretezések egyáltalán, nekem nem teljesen egyértelmű, mi ez. Nekem ez kicsit túl sok.


Amúgy ez a webshop OpenCarttal készült, az egy ingyenes, nyílt forráskódú webshop rendszer.

2023. szept. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne vágj bele.

Tedd fel magadnak a kérdést:

Mi alapján hozza fel a kereső az ELSŐ oldalon azokat a weblapokat?!

Hányszor mentem a második vagy harmadik oldalra ha kerestem valamit?!

Hány vevőm és milyen bevételem lenne, ha az én oldalam jelenik meg a találat első 5 helyén?

Mi szükséges ehhez?


A barátod beüzemeli neked ezt az ingyenes OpenCart webshop motort. Ingyen!

De utána?

Csinálj 1 üzleti tervet! Mit ki fog elvégezni. Milyen költséggel. Milyen gyakorisággal kell elvégezni. És a többi. Hol hirdeted a termékeidet. És a többi...

Mi a stratégia, taktika?!


Termék fotók:

- Ki készíti el?

- Ki optimalizálja a vevő és a keresők számára

- Ki tölti fel?


Termék és leírás:

- Ki készíti el?

- Ki optimalizálja a vevő és a keresők számára

- Ki tölti fel?


Logisztika:

- Kivel szállíttatsz?

- Csomagoló anyag honnét, milyen költséggel?

- Ki végzi a komissiózást? Milyen szinten tudja az illető végezni?


Ügyfélszolgálat:

- Milyen csatornákon tartod a vevőkkel a kapcsolatot?

- Mennyire kompetens az illető

(15 éve kaptam ilyen kérdéseket:

- Mennyi a szállítási díj? És ha a sógor is vesz 3 db-ot?

- Mikor érkezik meg hozzám?

...

Kénytelen voltam írni 1-1 algoritmust ezeknek a lekezelésére.)

- Hogyan? Ki követi a szállítmányt, átvételt?


A webshop folyamatos optimalizálást követel:

- Folyamatosan változó vevői és kereső motorok igényei tükrében.

- Kereső optimalizálás, kulcsszó kutatás. Link építés. Tartalom építés.


Adat biztonság és mentés:

- Kinek van a csapatban meg hozzá a tudása?

- Frissítések lebonyolítása?

- Kit keresel meg, mikor feltörik!


Hogyan oldod meg a jogi megfelelést?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ahogy belenéztem, ez azon oldalak számát szaporítja. Amit a tulajdonos látogat csak...


A Te szinteden akkor van értelme, ha pályázatot nyersz. Aminek kötelező eleme a webshop. Ingyen haverod, vagy a szomszéd kamasz szombat vasárnap beüzemeli. Felteszi a Széchenyi logót. Teszel hozzá 15 terméket a látszat kedvéért. Aztán sorsára hagyod... Ennek éves költsége mondjuk 10.000.-

2023. szept. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hat igen a családban csinálna meg valaki, és mi rakna l fel a képeket, termékeket…

Nem is értem mik ezek a linkek 🤣. Csak az uzletemben kapható termékeket szerettem volna eladni…

Nekem érthető ez az áruház csak nem tetszik épp 🤣🤣🤣

2023. szept. 19. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne ismerőssel csináltasd, végül az lesz a legdrágább... Ha újra kell csináltatni, mert gagyi és nem tetszik... Csak a pofavágás lesz később belőle, hogy ő megcsinálta, te meg nem olyanra gondoltál.

Miket árulsz egyébként amihez mindenáron webshop kell?

2023. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"mik ezek a linkek"

Akik komolyan foglalkoznak webshoppal, azok használják ezeket az oldalakat (is).

Különböző elemzésekhez nyújt segítséget. Sebesség, megjelenés, tartalom, vissza hivatkozó linkek, kulcsszó kutatás, stb.


Szóval ez az általad megjelölt webbolt is valamelyik "Ingyen haver" beüzemelésének tragikus eredménye. Ami számtalan sebből vérzik. Nem az OpenCart a problémás!

Hanem az - hogy aki elvégezte a beüzemelést, nem értett hozzá.

És a tulajdonos sem akar invesztálni bele sem pénzt. Sem szaktudást.

Például ha 404-es hiba fordul elő, akkor speciel átirányítási hurokba kerül:-)

Próbáld ki magad: [link]

Vagy ezt: [link]


"a családban csinálna meg valaki"

Ne! Engedd el. Ez így nem fog működni! Csak égeted a pénzed. És terheled a családot.


Nem fogsz eljutni arra a szintre, hogy felkerülj a Google 1. oldalra.

Ott ragadsz a 349. helyen...

2023. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ajándék üzletem van, gondoltam hátha. Milliós kiadás lenne egy szuper webáruház az tuti. Akkor ilyet semmiképp vagy más témát hozza esetleg? Ha jól értem lehetne azt is boviteni
2023. szept. 20. 06:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van egy ajándékboltod fizikai valójában, ahová betérnek vásárolni az emberek, nem biztos, hogy megtérülne egy webshopra költött több százezer forint. Millió kacatot lehet online kapni, millió és egyre szaporodó webshopban. Egyedi terméket nem tudsz kitalálni, amit kitalálnál, ha ráguglizol, már biztosan van belőle tucatnyi a piacon.

Én például most fából készült Scrabble-t kerestem, mert egy ismerősöm játék közben kitalálta, hogy ő ezt meg tudná csinálni fából bármikor és mondott egy árat mennyiért. Rágugliztam és láttam, hogy ez már rég létezik, kapható is egy jó pár webshopban olcsóbban is, mint az általa mondott ár és duplaannyiért is. Szóval gondold át százszor, mielőtt belekezdesz egy ilyen webshopos dologba. Keress rá gugliban a saját termékeidre és nézd meg mennyiért árulják mások webshopokban, mennyi a szállítási költség, stb.... Osszál, szorozzál és kijön, hogy érdemes-e. A marketingköltségeket nem tudod bekalkulálni előre, csak hozzávetőlegesen, hiszen nem tudod, hogy havi 50 ezret, vagy mennyit kellene például gugli vagy fészbuk hirdetésekre költened.

Akinek ez megéri az csakis a Google és a Meta. Milliónyi webshop fizeti nekik a magas havi hirdetési költségeket a semmiért.

2023. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mutass rá egyre és megcsinálom neked.
2023. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!